Vali Okay Memiş…

Dört yılı aşkın süredir Erzurum’da görev yapan Vali Okay Memiş, kendisini öylesine hizmete adamış bir isim ki, Erzurum’da taş üstüne taş konulsa, neredeyse herkesten çok seviniyor.

Çok kıymetli çalışmalara imza attı.

Bugün neredeyse bir milyon sınırına yaklaşan büyükbaş hayvan projesi, tamamen Vali Beyin kişisel çabası ve cesur çıkışlarının eseridir.

Kış turizminde de hatırı sayılır payı var.

Son zamanda hizmete açılan marka otellerin şehre kazandırılmasında başat rol oynadı. Keza Tortum Şelalesi ve Narman Peri Bacaları’nın çevre düzenlemesi de O’nun eseridir.

Erzurum’da halen hizmette olan ve yakında yeni açılacak olan birçok fabrikada da doğrudan Vali Okay Memiş’in desteği ve katkısı mevcut.

Hasılı; Okay Bey, Erzurum’un son yıllarda gördüğü en iyi valilerden biri olmakla birlikte çok samimi Erzurum dostu bir insan…

Önceki gün Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Erzurum basınıyla bir araya gelen Vali Okay Memiş, gerek samimi tavırlarıyla gerekse Erzurum’a dair yaptığı gerçekçi tespitleriyle bir defa daha kalitesini gösterdi, sıradan bir yönetici olmadığını ispatladı.

“Erzurum yandı, battı” diyenleri taca çıkaran açıklamalar yaptı ve en önemlisi de önümüzdeki günlerde Erzurum’a yapılacak yeni yatırımları sıraladı ve kamu eliyle yapılacak hizmetleri anlattı.

Açık sözlü bir insan; lafını eğip bükmeden söylüyor.

“Yaptığımız işlerin yanı sıra çok isteyip yapamadığımız işlerimiz de var.” Demek suretiyle özeleştiri yapıyor, basından hakkında çıkan eleştirileri saygıyla karşıladığını söylüyor.

Meslektaşlarımın, “Milletvekili adayı olabileceğiniz konuşuluyor, ne diyeceksiniz” şeklindeki sorusuna, “Memlekete hizmet için illa da siyasette olmak gerekmiyor, her kademede hizmet verilebilir. Ben de kamu eliyle bu amacımı sürdüreceğim” cevabını verdi.

Netice itibariyle Okay Memiş, Erzurum’a katkı sunan ve besbelli ki bundan böyle de güzel işlere imza atacak bir isimdir.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Halis demir 23 Ocak 2023 08:15

    8 senedir et süt için çalışıyorsunuz ama artık et almak imkansız süt olmuş 20 TL et olmuş 180 TL soğuk zincir süt projesinden kim faydalanıyor bilmiyorum ama biz hiçbir faydasını görmedik önceden 5 TL ye süt alıyordum yazıklar olsun. Bu projenin iyice araştırılmasını istiyorum kime ne fayda sağlamış araştırılsın

  • CAYO 11 Ocak 2023 16:15

    BU NASIL BÜYÜKBAŞ HAYVAN PROJESİKİ ERZURUMDA KASAPLARDA KIYMA 170 TL KOMBİNADA ET DESEN YOK BU YAZIYI YAZDIĞIN ZAMAN BİRAZDA MİLLETİN PENCERESİNDEN BAK BİR SÖZ VARDIR ŞEYH UÇMAZ MÜRİT UÇURUR