ERVAK’ı ayakta alkışlayalım

Binlerce Afganlı muhacirin umut kapısı, Erzurum’un kültür ve sanat adresi…

Erzurum en köklü ve kurumsal kimliğe sahip sivil toplum teşkilatı olan Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK), gerek taşıdığı misyonu, gerekse kucaklayıcı yapısıyla şehrin ciddi bir değeri olarak yoluna devam ediyor.

Halen eczacı Erdal Güzel’in başkanlığını yaptığı ERVAK, son yıllarda kültürel ve sanatsal faaliyetlerinin yanında, özellikle Afgan muhacirleri için sergilediği insani tutumla da ülke çapında adından söz ettiriyor.

Yüzlerce kayıtlı üyesinin dışında binlerce de gönüllü hizmet sunan destekçileri bulunan ERVAK, Erzurum yakın tarihine ışık tutan kitap ve yayınlarıyla da ülke çapında en ciddi zeminlerde takdirle anılıyor.

Bugün artık ülke çapında yapılan programlarıyla her kış anılan Sarıkamış Şehitleri’nin Türkiye gündemine taşıyan ilk sivil toplum teşkilatı olarak hafızalarda tutulan ERVAK, vaktiyle hazırladığı Doğu Anadolu Kalkınma Raporu’yla da çok büyük ses getirmişti.

Erdal Güzel ve yol arkadaşlarının yönetiminde, en çetin meseleleri üstlenmek ve çözüm aramaktan geri durmayan ERVAK’a bu şehrin gerçek anlamda bir şükran borcu vardır.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.