Bu sakallı kimin adamı?

Atatürk düşmanı kebapçının, Süleymancılarla bir bağlantısı var mı?

Bu sakallı kimin adamı?

Tam da 10 Kasım’da Atatürk’e ağza alınmayacak küfürler yağdıran bu kebapçı, aslında neyin peşinde… Söyleyene değil söyletene baktığımızda işin içinde iş çıkıyor.

Tezeğe “mübarek” deyip, öküzün gözüne küfreden adamlar!

Atatürk düşmanı bu kebapçı, aslında ne aşçı ne de kebap uzmanı…

Lakin kurduğu ortaklık onu sözde kebap ustalığına taşıyor.

Daha doğrusu reklam için çalıştığı ajans ona böyle bir rol biçiyor!

“Yağ akıtan hacı”

İki karış sakalı ile mütedeyyin ve muhafazakar bir tip çiziyor.

Tutturuyor da doğrusu…

Erzurum’da ne kadar dindar insan varsa paraya kıyıp, İskender yemek istediğinde bu sakallının dükkanına gidiyor.

Gün geliyor ki sakallı kebapçı parayı istifleyecek depo bulamıyor!

Tamam; yanında çalışan personelin üçte birine sigorta yapmıyor ve (ne hikmetse SGK da bu durumu bir türlü görmüyor!) buna rağmen tekeri taşa değmeden ilerlemeye devam ediyor!

Halbuki aynı SGK bu pozisyonda bir berberi yakalamak için nasıl pusuya yatmaktadır.

Sakallı kebapçı, sırtını ülkede ve Avrupa’da çok etkili olan bir tarikata dayandırmak istemektedir.

O tarikat ya da cemaatin adı da Süleymancılar…

Kurban hisselerini, zekatını, fitrelerini Süleymancılara bağışlayan kebapçı, aslında bir Süleymancı mıdır bilmiyoruz.

Zira, Süleymancılardan ona dair bir destek gelmedi.

Süleymancılar olmasa bile sırf o sakallı Atatürk’e küfür etti diye destekleyen onlarca vatan haini manyak var.

Atatürk düşmanı yağ akıtıcı hacının aslında dört ortağı daha var.

Bunlar…

Kenan Kara

Haktan Yılmaz

Adem Bozkır

Selahattin Yılmaz

Atatürk düşmanı sakallı tutuklanınca bu ortakları anında “artık bizden değil” dercesine açıklama yaptılar ve sonra anında o açıklamalarını silerek tabiri caizse biz de o sözlerin arkasındayız dediler.

Yani Atatürk’e küfreden kişi sayısı bir değil, beş…

Besbelli ki beşli ortaklar kebap satmaktan sıkılıp ve de çuvallar dolusu parayı nereye koymaktan yorulup en iyisi mi Atatürk’e sövelim demişler.

Maliye de buna “evet” demiş,  berberin çırağı niye sigortalı değil deyip ceza kesen ama aynı dükkanda 16 sigortasız çalışanı görmeyen SGK teşne olmuş.

Yağcı hacının akıttığı yağ öylesine işe yaramış ki bürokrasi mest olmuş!

Atatürk düşmanı kebapçının avukatına soruyorum:

Senin müvekkilin önce Erzurum Araştırma Hastanesi’nde sonra da İstanbul’da estetik tedavisi mi gördü yoksa verem tedavisi mi?

Yağ akıtıcı sakallı söyler misin, bir personelin seni şikayet etmesin diye gereğinde fazla tazminat ödeyip işine son verdin mi?

Ortakların da sen de parayı buldunuz ve bu parayı dibine kadar kullanmak istediniz.

Zannettiniz ki Atatürk’e sövmek paraya ulaşmanın en kısa yoludur,

Veremli elleriyle kebap satıp çok sevgili yandaşlarına sos akıtan hacı, aslında bize bir gerçeği gösterdi:

“Ben veremli olsam da Atatürk düşmanıyım”

Eyvallah…

Adamlar dediklerinin arkasında! Gerçi karakolda tornistan ediyorlar ama…

Sonuç:

Atatürk düşmanı kebapçı da, o ortakları da asla düşmanlıklarından vazgeçmiş değiller.

Hadi buyurun…

Kimin kursağından geçecekse o yağ akıtıcı hacının kebabını midesine indirsin.

İddiayla diyordu ya:

“Laikler köpektir”

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Ahmet eroglu 20 Kasım 2023 17:29

  Veremli olan bi hasta bırakın lokantada çalışmayı yanliz başına yürüyemez bile siz neyin peşindesiniz. Ayrica Atatürk e hakaret etmişse cezasını kanun verir adalet verir. Bu linç niye

 • Halis demir 19 Kasım 2023 08:37

  Hiçbir Alman ülkenin kurucusuna küfür etmez, hiçbir amerikan abraham lincol e küfür etmez. Bre densiz sen niye küfür ediyorsun. Üstelik hasta hasta döner yapıyorsun tehlike saçıyorsun. Çoluk çocuk aileler geliyordu. Bu kul hakkı değil mi işene gelince müslümansın içine gelmeyince yallah diyorsun. Peygamberimiz denmedi mi hastalık varken karantinada olun sefere gitmeyin veya memlekete dönmeyin demedi mi. Helal süt emmiş bir cumhuriyetin savcısı inşallah gereğini yapacaktır

 • Ali Kr 17 Kasım 2023 16:33

  Adam çok çok zaman önce verem geçirmişti yalnız ve aylarca evden çıkamamıştı verem kısmını yaşan söylüyorsunuz yani sizde iyice araştırıp öyle yazılarınızı yazın bol keseden atmayın.. diğer konulara birşey diyemem

 • Sessiz dadaş 17 Kasım 2023 14:07

  Sayın Şener yapcı hacının yediği haltı elbette kimse tasvip etmez. Ayrıca lokantasına gelen bayanları göz hapsine alıp pis pis bakan garsonlarınıda ben ekleyeyim. Ama sizin bu hassasiyetinizi peygamber efendimize hakaret eden profesör bozuntusunada göstermenizi beklerdim.

 • Muhkem Dadaş 17 Kasım 2023 11:14

  Sayın Başkan, çok güzel bir yazı kaleme almışsiniz. Teşekkür ederim. Ama ne olacak 5816 sayılı kanun ortada olduğu olduğu halde bu vatandaş serbest. Üstelik bu suç sosyal medyada işlenirse cezası iki kat artırılır diyor. Ee neden böyle oluyor. kaldı ki bu vatandaş tüm laiklere köpeksiniz demiş. Her laik bu adama ayrı ayrı dava açmalı. Böyle bir hakaret kesinlikle yapılamaz, kabul edilemez. Eğer biz ülke ve millet olarak bugün hür ve bağımsız isek, rahat ve huzur içinde yaşıyorsak, bunu yüce Atatürk' e borçluyuz. Bunun kıymetini bilmeli ve korumalıyız .Selamlar.

 • Bu vatan hepimizin 17 Kasım 2023 08:13

  Atatürkün en büyük özelligi vatan hainini ve sahtekari gözünden tanımasıdır.o yüzden vatan hainleri ve sahtekarlar onu sevmezler .Sn Sener Anıt kabirde olan muzdeki savaş sahnelerin gösterildiği müzenin bir benzeri Erzurumda yapılsa bu vatan mudafasindaki sahneler canladirilsa ve tüm Erzurum halki bu manzaraları gorse iyi olur dusuncesindeyim burada başta sn sekmen ve stk vatanını seven siyasi partiler ve iki guzide üniversitelerimizin sayin rektörlerine ve Erzurum halkına görev düşmektedir.iki gösteri müzesi şeklinde dizayn edilebilinir birincl Osmanli rus savaşları ve ermeni mezalimi ve kurtulus savaşları olabilir. Saygılarımla.

 • Ali er 17 Kasım 2023 01:44

  Verem tedavisi olurken iskender yapmış yağ akıtmış, Atatürk’e laf etmiş küfür etmiş daha ne yapacak illa bombamı atsın birisini mi öldürsün. Binlerce Erzurumlu aileye hasta hasta kebap satmış mutlaka bulaştırmıştır. Acilen bir şeyler yapılmalı verem taraması yapılmalı test yapılmalı. Hasta hasta çalışmasına göz yuman kim varsa ceza almalı.