EKONOMİ Haber Girişi : 01 Eylül 2022 09:38

Mühendisler OSB’de istihdam edilecek

Mühendisler OSB’de istihdam edilecek
Makine Mühendisleri Odası Erzurum Temsilcisi Kasım Güneş, 1'inci Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç'la mühendislerin istihdamı ve mühendis adaylarının mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla protokol imzaladı.

Erzurum 1'inci Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen protokol imza törenine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç, Makine Mühendisleri Odası Erzurum Temsilcisi Kasım Güneş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Protokol ile OSB bünyesindeki işletmeler için ortak çalışma ve paylaşım projelerinin oluşturulması, MMO Erzurum temsilciliği tarafından endüstriye yönelik olarak gerçekleştirilen teknik hizmetler ve belgelendirmeler, ölçüm ve kontrol hizmetleri, eğitimler planlanıyor.

Protokol ile MMO Erzurum reklam hizmetlerinden, işlem bedelleri üzerinden belirtilen indirim oranlarından faydalanmaları, mühendis istihdamı ve mühendis adaylarının mesleki gelişimi konularında işbirliği sağlanmış olacak.

Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesinde okuyan öğrencilerin OSB işletmelerinde staj yapabilmelerinin ve mezun olan Makine Mühendislerinin de iş bulabilmelerinin önü açılması da hedefler arasında yeraldı.

Makine Mühendisleri Temsilcisi Kasım Güneş, protokolle mühendis adaylarının stajı ve istihdamı konusunda önemli bir adım atıldığını söyledi. Güneş, kendilerine destek olan OSB Başkanı Murat Urkuç ve yönetimine de teşekkür etti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • levent sütçü 01 Eylül 2022 11:17

    Erzurum,Kars ,Ağrı,Iğdır,Ardahan,Erzincan ve Bayburt illerindeki toplam Makine Mühendisi Sayısı bağlı bulunduğunuz Trabzon Makine Mühendisleri Odası Şubesinden fazlayken önce siz bir şube olup kendi başınıza bir ŞUBE tüzel kişiliği kazanın da sonra makine mühendisleri adına özlük haklarını korumaya çalışın.İl temsilciliği olarak önce siz özlük hakkınızı koruyamıyosunuzki???????