EKONOMİ Haber Girişi : 03 Mayıs 2021 11:25

İş insanı Derya Bozovalı Palandöken’e konuştu: “Sözümüz söz”

Geçtiğimiz yıllarda adı, FETÖ mağdurları arasında geçen Erzurumlu iş kadını Derya Bozovalı’nın Erzurum’a yapmayı planladığı konut, eğitim ve üretim alanlarındaki projeleri yeniden gündeme geldi.

Geçtiğimiz yıl “Erzurum’a büyük çaplı yatırımlar yapacağız” şeklindeki açıklaması ile gündem oluşturan ancak bir gelişme olmaması üzerine sosyal medyada, “Ne oldu o yatırım” sorusuna hedef olan Erzurumlu iş insanı Derya Bozovalı bu soruya cevap verdi.

VALİ MEMİŞ DAVET ETMİŞTİ

Geçtiğimiz yıllarda adı, FETÖ mağdurları arasında geçen Erzurumlu iş kadını Derya Bozovalı’nın Erzurum’a yapmayı planladığı konut, eğitim ve üretim alanlarındaki projeleri yeniden gündeme geldi.

Vali Okay Memiş’in daveti üzerine Erzurum’da en az yarım milyar dolarlık bir yatırım amaçlayan Derya Bozovalı, sosyal medyada çıkan “^Hayırdır Derya Hanım Erzurum’a hani yatırım yapacaktınız, ne oldu başkaları gibi siz de mi unuttunuz” biçimindeki iddialara cevap verdi.

PANDEMİ BİTER BİTMEZ ERZURUM’DAYIZ

Amerika’da yaşayan Derya Bozovalı telefonda Palandöken’e özel açıklama yaptı. “Erzurum’a yapmayı planladığımız yatırımdan asla vazgeçmedik” şeklinde konuşan Bozovalı şunları söyledi:

“Sözümüz söz. Ne vakit pandemi sorunu ortadan kalkarsa plan ve projeleri hazır olan yatırımlarımız için Erzurum’da olacağız. Danışmanlığını yaptığım Amerikalı fon şirketinin kararında hiçbir değişiklik yok. İş ortaklarımla birlikte memleketime çok güzel bir yatırım kazandıracağız.”

  • Berna KARATAY – Palandöken
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • kerim tekin 05 Mayıs 2021 21:41

    erzurumda devlete ait tek bir tane fabrika kalmadı. hepsini sattınız.

  • Erzurum 04 Mayıs 2021 20:19

    Artık 5 sene sonra gelirsiniz.Çünkü ancak 5 seneye biter bu virüs.Gelip yatırım yapılacak zaman şu an halbuki.Bu kadar sıkıntı varken.Sizde haklısınız, kârınızı düşünmelisiniz..