İkinci tur, Kemal Bey için Kafdağı’nın arkasındaki Anka kuşudur; istese de tutamaz… Lakin Tayyip Bey için de çantada keklik değil…

Başkan Erdoğan, AK Partililere, “Sakın ha… Rehavete kapılmak yok!” diye sıkı sıkıya tembihliyor da…

Pratik durum ne?

Seçime sekiz gün var.

Millet İttifakı, muhtemelen Sinan Oğan’ın da desteğini alarak ikinci tur için var gücüyle bastıracak.

Hoş yine kazanamayacak ama siyasi geleceğini kurtarmak adına her türlü çılgınlığı yapacaktır!

Baksanıza seçimden iki gün sonra, Kemal Kılıçdaroğlu’nun eline tutuşturup okuttukları metin, sanırsınız ki MHP’nin basın bülteniydi.

Tabii ki çok komikti, inandırıcı değildi ve samimiyetten büsbütün uzaktı…

Seçim sürecinde baştan sona HDP üzerinden PKK’ya, küçük ortaklar aracılığıyla da FETÖ’ye güzellemeler yapan aynı Kılıçdaroğlu, adeta cin çarpmışçasına, muazzam bir milliyetçi(!) oldu.

Kemal Bey ya hakikaten bu milleti ahmak filan zannediyor ya da her zaman olduğu gibi akıl hocalarının kumpasına geldi.

Siyasette onbirinci yenilgisini alınca gayet doğaldır ki, muvazenesi allak bullak oldu.

Bunu bir yere kadar anlayışla karşılamak mümkün ve lakin bu kadarı film icabı bile fazla…

Daha doğrusu Kemal Beyin kendisi dahi kendisine inanmıyordur.

 

……..

 

 

Masanın küçük hissedarları öyle yüksek bir faiz geliri aldılar ki, tüm servetlerini yatırsaydılar bu kadar çok kazanamazlardı.

Meral Hanım bu masa için “kumar masası” demişti hani…

Demek ki bu durumda, mutat olanın aksine kaybeden, masa oldu.

Levent Kırca hayatta olsaydı da “Olacak O Kadar”ı seçim sonuçlarına ayırsaydı, muhtemelen derdi i, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını verin yeter.”

Ne dedi Kemal Bey?

“Tayyip Erdoğan oyların yüzde ellisini alamadı, dolaysıyla seçimin kaybedeni Cumhur İttifakı ve Erdoğan’dır.”

Bu artık komedya sınırlarını da aştı.

Düpedüz siyasi trajedi…

Piyangodan büyük ikramiye kazananlar, ertesi gün piyango idaresinin kapısına dayanmaz bilakis günler geçmesini bekler k, kazandığı çevreden anlaşılmasın.

Küçük hissedar Ahmet Hoca öyle sevinmiş ve öyle sevinmiş ki, seçimin ertesi CHP listesinden vekil seçilen arkadaşlarını toplayıp, “Partimizin ilk grup toplantısını yaptık” dedi.

( Gerçi kopan kıyamet üzerine, o açıklamasını apar topar sildi ama ne çıkar maksadını ilan etmiş oldu. )

Kemal Kılıçdaroğlu ağzını her açtığında, “Diktatör” ya da “Tek adam” veya “Saray rejimi” diyor ya…

Besbelli ki yakınında aklı başında kimse yok ki Kemal Beye şu uyarıyı yapmıyor:

“Yahu sayın genel başkan, artık diktatör filan deyip durmayın. Erdoğan diktatör olsaydı, nasıl ikinci tura kaldı, niye seçim sonuçları için başımın üstüne dedi.”

Kendi yenilgisinin muhasebe ve muhakemesini ısrarla yapmayan Kılıçdaroğlu, hala adres saptırmaya devam ediyor.

Kısacası, bütün ülke bir kere daha şahit oldu ki CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu darası bile düşmeden işte bu…

Bu kantar bu sıkleti çekmiyor, niye ısrarla üç maymunu oynuyorsunuz ki…

…….

 

Pekii AK Parti daha doğrusu Cumhur İttifakı ne halde, hangi diyarda?

Tamam… Kimse zafer sarhoşluğuyla sızıp kalmış filan değil; tam aksine ihtiyatlı bir tavır sergiliyorlar.

Fakat bu yetmez…

Gördüğüm kadarıyla, “Nasılsa ikinci turu daha büyük bir farkla alırız” şeklinde düşünenler, biraz şımarıklık sergiliyorlar.

Gerek yok.

Neticede bu bir seçimdir ve hiçbir seçimin sonucu çantada keklik değildir.

Baksanıza Tayyip Bey de mütemadiyen uyarıp duruyor.

Bu noktada alarm üretilmelidir.

Başından beri savunduğum gibi Tayyip Bey ikinci turu uzak ara alır.

Eyvallah…

Lakin tek şartla: Heyecan, inanç, istek, gayret, samimiyet…

Bu kavramlardan zerre miskal taviz verilmemeli.

Türkiye’nin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı bir düzine de yardımcısının olacağı ucube bir iktidarı kaldırma lüksü yok ki, fantezi olsun diye böyle bir tercih yapsın.

Bereket versin ki Türkiye de zaten bu tercihi yapmadı; ama ikinci tur için kimse gevşememeli, atalete düşmemeli…

Bu ülkenin ve bu milletin cumhuriyetin ikinci yüz yılında daha yapacak çok işi var.

Macera aramanın zamanı hiç mi hiç değil.

Sormaktan bile hicap ediyorum…

Söyler misiniz Allah aşkınıza, yüreğinde vatan sevgisi olan kim, 28 Mayıs’tan sonra ülkenin yeniden terör sarmalına düşmesini ister?

Baksanıza…

Doğu’da PKK, Batı’da FETÖ bekliyor:

Millet İttifakı kazansın ki, yeniden davul zurna çalıp kutlama yapalım.

Bugün 19 MAYIS…

Bugünün bu vatan için ne anlama geldiğini bilen bir kimse, nasıl olur da yeniden esaret günlerine gidecek bir yol için taş döşer?

Tayyip Erdoğan’ı desteklerken gerekçe olarak, “O kusursuzdur, ülkede yaşanan bir ekonomik sorun yoktur” demedik, demiyoruz da…

Haşa, Tayyip Bey melek değil ki hatadan ari sayalım.

Hatası da var, kusuru da…

Lakin şimdilik O’nun yerine koyacağımız biri yok.

Mesele bu kadar basit…

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • halis demir 25 Mayıs 2023 08:50

    sayın taha tuğlular yanılıyorsunuz. Osmanlıyı örnek veriyorsunuz ama padişahların çoğu dış ülkelerden evlendi hürrem nurbanu gürcü ukranyalı yani frengistandan evlendiler ve padişahlar türk bile değildi. zaten vezirler hep devşirme den olmuştu. Devletin dini olmaz. Şu anda bize doğru dürüst hak hukuk yemeyen bir başkan lazım. Bana ne lider namaz kılıyor veya kılmıyorsa o Allah'la onun arasında olan bir şey. ülkenin çivisi çıkmış ihalelerde rüşvetler adam kayırmalar neler oluyor. kılıçdaroğlu doğru dürüst hak yemeyen devlet malını iç etmeyen birisi olduğu için başkan olmalı biz imam değil başkan seçiyoruz. 20 sene müslüman lider ülkeyi neredeyse kafirleştirdi. faiz tüm evlere kur koruma ile girdi. faize bulaşmayan kalmadı. faize faiz değil diye fetva veren din adamları yetiştirdiler. yakına şarap da alkol sayılmayacak. gençlik ateist oldu millet evine et alamaz oldu 100bin kişik çamlıca camisine gidin bakın normal vakitte caminin kaç safı oluyor. ülkeyi düzlüğe çıkaran adam türk vatandaşımıdır. bitti. sorun yok. Ne yani kürt başkan olsa zorunuza mı gidecek. imgiltereyi hindistanlı başbakan yönetiyor. amerikayı zenci obama yönetti. Artık bu küçük şeyleri aşın. başkan kılıçdaroğlu olabilir. hemde ba gibi olabilir. Adam ssk genel müdürü olabilir ama başkan olmaz böyle saçma şeyi nasıl yazarsınız. Ülkenin anayasasına içtenlikle uyulduğu müddetçe gelen agam giem paşam olur. sistem önemli. adam önemli değil.

  • Taha Tuğlular 21 Mayıs 2023 13:30

    Sayın Başkan,tespitleriniz doğru ve yerli yerinde. Millet ittifakı niçin kaybetti: 1- yanlış bir adayla yola çıktılar. Meral hanım, kaybedecek bir adayla bu seçime gidemeyiz dedi ama dinletemedi. 2- Kılıçdaroğlu'nun bu toplumda karşılığı yok. Bugüne kadar hiçbir Türk devletinde alevi bir sultan, padişah başa gelmemiştir. 3- bugünkü türk toplumu, muhafazakâr ve milliyetçidir. Bu iitifak bunu göremedi HDP in yüzde 10 oyuna odaklandıklar, diğer tarafta, yüzde 40 muhafazakâr, yüzde 25 milliyetçi tabanı göremediler. Bu hezimet geldi. 4- seccade çiğneme, ben aleviyim açıklaması, İmamoğlunun, Van'da pkk işareti, Erzurum olayları, bu işi bitirdi. 5- Sayın Cumhurbaşkanımızın gücünü, kuvvetini, karizmasını göremediler görmek istemediler. Çünkü O, bu yirmi yılda devleti kuvvetli hale getirdi. Her şeye hakimdi. Bütün güçler, başkanlık sistemi ile elinde idi. Çok ama çok güçlü bir liderdi. Bu gücünü bu yirmi yılda her sahada hissettirdi. Karizmatik bir liderdi. 6- 28 Mayıs'ta ne olur ?.. silme götürecek. Oran, yüzde 60 veya 65 olacak. Kılıçdaroğlu'na oy vereceklerin bir kesime de Sayın Cumhurbaşkanımiza oy verecekler. Millet ittifakı bu seçimi daha birinci turda kaybetti. Çok geçmiş olsun. Günaydın. Ha, Yavaş aday olsa idi, belki farklı olabilirdi. Çünkü Yavaş ' in bu toplumda çok karşılığı vardı. Kılıçdaroğlu o günkü Yavaş ' tan dolayı oluşan o kuvvetli rüzgarı,kendine mal ederek hezimete uğradı. Ufku dar olduğu için bunları göremedi. Sayın Cumhurbaşkanımiza bu seçimi hediye etti. Kazandım havalarına girdi. Yüzde 60 gibi bir oranı dillendirdi. Ama karşısında gerçekten de karizmatik bir dünya lideri olduğunu unuttu. 28 Mayıs bir formalite. Kazanan belli. Rakiplerine bir beş yıl daha iyi uykular. Selamlar. Hoşça kalınız.

  • halisdemir 19 Mayıs 2023 22:03

    toplumu germeyin toplumu ateşe atmayın. kim seçilirse seçilisin namus sözü şeref sözü verip işbaşı yapacak. burası muz cumhuriywti değil. mehmet bey lütfen toplumu ateşe atmayın. herkesin kazanma şansı var. çoban sülü bile seçilip cumhurbaşkanı oldu. lütfen. pkk da fetöde chp ile ilişkili değil. akp daha çok ilişkili ne istedilerse vermiler kendileri söyledi. fetöcü hakan şükür akp den seçildi. pkk ile çözüm süresini akp yaptı. lütfen bunları da söyleyin.