GENEL Haber Girişi : 27 Mart 2018 16:18

Hasankale MTAL 2018 Erasmus Öğrenci Hareketliliği Projesi tamamlandı

Hasankale MTAL 2018 Erasmus Öğrenci Hareketliliği Projesi tamamlandı
 Hasankale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin 2017 teklif döneminde başvurusunu yaptığı; Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi, tarafından hibe verilmesi ile desteklenmesi uygun görülen Erasmus KA1 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği projesi 10 Şubat 2018-28 Mart 2018 tarihleri arasında İspanya’da gerçekleştirildi. 
Hasankale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin 2017 teklif döneminde başvurusunu yaptığı; Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi, tarafından hibe verilmesi ile desteklenmesi uygun görülen Erasmus KA1 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği projesi 10 Şubat 2018-28 Mart 2018 arasında İspanya’da gerçekleştirildi. 
Projeye dahil olan 14 öğrenci ve 2 öğretmenlerinin 14 gün süren projeleri İspanya´nın Marbella şehirlerinde staj gördüler. Proje faaliyetleri kapsamında katılımcılar, CNC Makineleri ile ahşap işlenmesi ile ilgili staj faaliyetine katıldılar. Katılımcılar ayrıca hafta sonlarında Malaga şehirlere düzenlenen kültürel gezilere katılarak İspanya’nın tarihi şehirlerini gezme imkânı buldular. 
Staj hareketliliği süresince öğrencilerinin başında bulunan koordinatör öğretmeleri Abubekir Demir, Osman Demirci ve öğrencileriyle birlikte faaliyetlerini yerinde inceleme, imkânı buldular. Öğretmenler Demir ve Demirci, öğrencilerinin İspanyolca dil dersi, işletmelerde beceri eğitimi, kültürel ve sportif faaliyetler ile bölge gezileri yapılarak tamamladıklarını ve bu projede kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiklerini söylediler. (iha)
Etiketler : erasmus
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.