EĞİTİM Haber Girişi : 04 Mart 2023 10:47

Yeni nesil üniversite misyonu devam ediyor

Eğitim, araştırma ve toplumsal katkı modellerinde gelinen son nokta değerlendirildi.

Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında rektörlük üst yönetimi, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı başkanlığında toplandı.

Toplantıda söz konusu proje ile Eğitimde Öğrenci Odaklı Mükemmeliyet Modeli, Ata-Kök Toplumsal Katkı Modeli ve Bütünleşik Araştırma Modelinde gelinen son nokta değerlendirildi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atilla Keskin, Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtçan, Prof. Dr. Hüseyin Özer, Prof. Dr. Mustafa Sözbilir, Prof. Dr. Turgut Göğebakan ve Genel Sekreter Dr. Sadık Erdoğan, 7 boyutta belirlenen misyon alanlarına göre iş paketlerinin gelişim süreçlerine yönelik sunum yaptılar.

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Biriminde (BAP) gerçekleşen toplantılarda belirlenen 87 iş paketi üzerinde yer alan 1000’in üzerinde faaliyet ve gelişim süreçleri derinlemesine değerlendirilerek bazı iş paketlerinde revizyon gerçekleştirildi.

Rektör Çomaklı yapmış olduğu değerlendirmede; Atatürk Üniversitesi tarihinin önemli kırılma noktalarından biri olan Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesinin belirlenen politika ve stratejilere bağlı olarak öngörülen takvim içerinde başarıyla yürütüldüğünü belirtti.

Söz konusu projenin iş paketlerini kısa sürede uygulamaya almanın üniversite akademik göstergelerine önemli bir ivme kazandırdığını ifade eden Rektör Çomaklı, Araştırma Üniversitesi etiketiyle ulusal ve uluslararası alanda adından söz ettiren Atatürk Üniversitesinin bu misyonu kararlılıkla devam ettireceğini belirterek, tüm üniversite mensuplarının destekleriyle yeni başarılara imza atmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • halis demir 07 Mart 2023 15:33

    nedir bu yeni nesil anlamıyorum kampüs eskisinden pis halde. heryer rezalet. pislik kir pasak içinde. araştırma dişhekimliği desen hastalar araç park edecek yer bulamayıp kaldırmlara park ediyorlar. neresi yeni nesil açıklarmısınız vatandaş bilmek istiyor ne yaptınız 8 senede neyi gelilştirdiniz ne buldunuz. bunları yazın ne değişti hiçbirşey.