GÜNDEM Haber Girişi : 06 Nisan 2017 12:43

Yakutiye Belediyesi'nden Tutak'a kent meydanı

Yakutiye İlçe Belediyesi, kardeş Tutak'ın Kayyum Belediye Başkanı Erkan İsa Erat'ı ağırladı.
Yakutiye İlçe Belediyesi, kardeş Tutak'ın Kayyum Belediye Başkanı Erkan İsa Erat'ı ağırladı. İadeyi ziyaret için gelen Erkan İsa Erat, Ali Korkut'a desteklerine teşekkür için Ağrı dağı resmi bulunan tablo hediye etti. Ziyarette Ali Korkut, Tutak için resmi programların da uygulanacağı meydan projesini anlattı. Ali Korkut, kardeşliğin el vermek olduğunu hatırlatarak "Meydan projemiz hazırlanıyor, çok kısa sürede inşallah başlayacağız ve bitireceğiz. Katkımız bununla sınırlı kalmayacak, belediyeciliğin her alanında neye ihtiyaç duyarlarsa biz onların yanında olacağız" dedi. 
Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Ağrı'nın Tutak ilçe Belediyesine Kayyum atanan Kaymakam Erkan İsa Erat'ı ağırladı. İadeyi ziyarette bulunduğunu belirten Erkan İsa Erat'a Tutak'a yapılacak meydanın hazırlanan proje görselleri gösterildi. Yapılacak meydanın ön tanıtımını beğenen Erkan İsa Erat, kardeşlik katkısında sınır olmadığını belirterek Yakutiye Belediyesi ve Ali Korkut'a minnettar olduğunu belirtti. Erat, "Kayyum atandığım Tutak 31 bin nüfuslu, şirin bir ilçe. Ancak halka hizmetten ayrı her işi yapanlar tarafından ilçemiz perişan edilmiş. İçler acısı bir noktada. Ali başkanım bize destek oldu, olacak da. Bir meydan yapıyorlar. İlçenin resmi organizasyonlarını burada yapacağız. Ayrıca ilçemizin tek meydanı olacak. Desteklerini ve katkılarını her zaman bekleyeceğiz, el birliğiyle Tutak'ı yaşanılır bir ilçe yapacağız inşallah" diye konuştu.
Ali Korkut, kent meydanının ilçeye yakışır biçimde planlandığını vurgulayarak "Yakutiye ilçemiz Tutak ile kardeş oldu, bizde Erkan kardeşimle ve kendisinin nezdinde Tutaklı vatandaşlarımız ile kardeş olduk. Tutak'a destek olmak, katkı sunmak adeta boynumuzun borcu. Kent Meydanı dışında, belediyecilik hizmetlerinde bilgi paylaşımı, yol, kaldırım, asfalt veya çevre düzenlemesi noktasında katkılarımız olacak. El birliğiyle, güzel bir Tutak inşa etmek hedefimiz olacak. İnşallah güzel işlere imza atarız. Gayretleri ve heyecanıyla Erkan kardeşim daha fazlasına da imza atacaktır" şeklinde konuştu.
Yakutiye Belediyesi, Tutak ilçesine meydan yapımı için proje hazırlatıyor. Projenin son halini almasıyla birlikte Nisan ayı sonuna doğru yapım sürecine geçilecek. Belediye, Tutak'ta ayrıca yol, kaldırım, peyzaj ve üst yapı alanında proje ve diğer katkılar sunmaya devam edecek. İşbirliğinin güzel bir Tutakla sürmesi hedefleniyor.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.