GÜNDEM Haber Girişi : 09 Nisan 2024 15:57

Türk Polis Teşkilatının 179. yıl gururu

Türk Polis Teşkilatının 179. yıl gururu
Erzurum’da Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla bir dizi program gerçekleştirildi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Erzurum’da ilk olarak Havuzbaşı Atatürk çelenk sunma töreni düzenlendi. Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma programı yapıldı.

Erzurum Emniyet Müdürü Kadir Yırtar ve Erzurum Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Mehmet Özdemir tarafından anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı marşlar söyledi, motosikletli polis timleri gösteri yaptı.

Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle düzenlen programlar çerçevesinde Erzurum Asri Mezarlık’ta bulunan şehit polis kabirleri ziyaret edildi. Şehitlik ziyaretlerinde Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi ve kabirlere karanfiller bırakıldı. Programlara emniyet, jandarma personeli ve vatandaşlar katıldı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.