EKONOMİ Haber Girişi : 08 Şubat 2024 23:53

Sekmen açıkladı; 10 yerde halk pazarı açılacak

Sekmen açıkladı; 10 yerde halk pazarı açılacak
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kent merkezinde 10 adet Pazar yeri açılacağını açıkladı

Şehrin muhtelif yerlerinde her gün açık olacak şekilde10 adet halk pazarı yeri kuracaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Dördü Palandöken, dördü Yakutiye ve 2 adedi Aziziye ilçemizde olmak üzere halkımızın en az yüzde 30 daha ucuz temel gıda maddelerini temin edebileceği yerler olacak. Haftanın her günü açık pazarlar olacak. Bu pazarlara ulaşımda emekli ve ihtiyaç sahibi insanlara ulaşımla alakalı da yardımcı olacağız. Bu insanlarımız kendilerine uzak Pazar yerlerine ulaşmada sorun yaşamayacaklar. Sınırlı sayıda da olsa toplu taşımla bu Pazar yerlerine gidebilecekler. Konunun detaylarını önümüzdeki günlerde daha da netleştireceğiz.” dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Erzurumlu Dadaş 09 Şubat 2024 10:24

    Bunu neden yıllar önce açmadınız da şimdi açıyorsunuz. Ha, tabii ki seçim yatırımı. Zaten vatandaşın cebinde para kalmıyor ki. Aldıklarını pahalıya karttan alıyor. Ne ile alacak ki ?. Pazar yeri açacağınıza, marketleri denetleyin. Marketler her gün etiket değiştiriyor. Herşey ateş pahası olmuş. Piyasa atlı vatandaş yaya olmuş. Koşa koşa yetişemiyor. Ne hükümetin ne de belediyelerin denetimi var. Yatın bakalım bu nereye kadar gidecek