GÜNDEM Haber Girişi : 20 Ağustos 2014 15:53

OTİZMLİ ÇOCUKLARA SPOR DESTEĞİ

 Palandöken Otizm Derneği Başkanı Nazan Yaşarbaş, Erzurum’da 360 otizmli çocuk bulunduğunu belirterek, bu çocukların sosyal aktivitelere yönlendirilmesi yönünde çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi. 
Yaptıkları çalışma ile küçük yaş grubundaki otizmli çocuklara jimnastik, büyük yaş grubundakilere de basketbol eğitimi verdiklerini dile getiren Yaşarbaş, Atatürk Üniversitesi Spor Salonu’nda devam eden eğitimlerin BESYO öğretim görevlilerince sürdürüldüğünü kaydetti.
Haftada iki gün devam eden eğitimlerde çocukların Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce evlerinden alınarak spor salonuna taşındığını ve aktivite sonrası yeniden evlerine bırakıldığını dile getiren Nazan Yaşarbaş, “Şu anda eğitimlere katılan gruplarda küçük yaş 8, büyükler grubunda ise 15 öğrenci bulunuyor. Bu eğitimin verilmesinde bizlere her konuda destek sağlayan Erzurum Valiliğine, Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Erzurum’da kayıtlı 360 otizmli çocuk var. Hedefimiz bu çocuklarımızı sosyal aktivitelere yönlendirmek. Spor bunun için önemli bir imkan. Bizlere destek olan kamu yöneticilerine teşekkürlerimizi iletiyoruz. İmkanlarımız kısıtlı ama en iyisini yapmak için çaba gösteriyoruz. Şu anda sertifikalı öğretmen olmadığı için havuz da aktivite yapamıyoruz.” diye konuştu.