GÜNDEM Haber Girişi : 13 Ocak 2022 00:10

Orman Bölge Müdürlüğü yeni yıl hedeflerini belirledi

Orman Bölge Müdürlüğünde yeni yılın ilk değerlendirme toplantısı gerçekleşti.

2022 yılının ilk değerlendirme toplantısı Orman Bölge Müdürü Oktay Ayatay başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İşletme / Fidanlık Müdürünün katılımıyla Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasında 2022 yılına dair temennilerini belirtilen Bölge Müdürü Oktay Ayatay “Toplantımızın ve yeni yılın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Geçtiğimiz 2021 yılındaki yoğun çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2021 yılında başarılı çalışmalar yaptık, başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. Doğru planlama, azimli ve çalışkan personel ve uyumlu ekip çalışması ile mümkündür. Aynı şekilde bu yılda tüm programlarımızı eksiksiz olarak tamamlayarak yıl sonu hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Toplantıda yıl sonu hedeflerine ulaşabilmek için alınması gereken önlemler, yeni yöntemler, ihtiyaçlar, sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

2022 yılı işlerin ve programların zamanında yapılması için ilgili birimlere gerekli talimatlar veren Bölge Müdürü Ayatay tüm katılımcılara teşekkür ederek, başarılar diledi.

ORMAN KÖYLÜSÜNE 12,3 MİLYON TL DESTEK

Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan orman köylerinde ikamet etmekte olan vatandaşların yerinde kalkınmasını sağlamak, hayat kalitesini ve gelir seviyesini artırmak, orman teşkilatı ile yöre halkı arasındaki ilişkileri güçlendirmek, orman üzerindeki baskıyı azaltmak ve ormanların sürdürülebilir yönetimini sağlamak amacıyla 2021 yılında da ORKÖY Kredi Destekleri artarak devam etti.

Bölge Müdürlüğünce orman köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza Orköy projeleri kapsamında; 8 aileye Güneş Enerjili Su Isıtma Sistemi, 13 aileye Güneş Enerjili Elektrik Üretim Sistemi, 16 aileye Traktör, 1 aileye Tomruk Çekici Vinç (Tambur), 1 aileye Motorlu Testere (Kabuk Soyma Aparatı), 18 aileye Fenni Arıcılık, 52 aileye Süt Koyunculuğu, 136 aileye Süt Sığırcılığı olmak üzere çeşitli proje türlerinde toplam 245 aileye 9 milyon 130 bin 973 TL destek verildiği, bu desteğin yüzde 20'si hibe, yüzde 80'i geri ödemeli faizsiz kredi olarak sağlandığı belirtildi.

Ayrıca 2021 yılında Erzurum ilinde ORKÖY kredileri haricinde Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi (ÇNHRP) kapsamında; 212 aileye Güneş Enerjili Su Isıtma Sistemi, 25 aileye Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Sistemi, 23 aileye Pelet Sobası, 150 aileye Dam Örtülüğü olmak üzere çeşitli proje türlerinde toplam 410 aileye 3.209.534 TL tamamı hibe olmak üzere destek sağlandı.

Erzurum Bölge Müdürlüğünce orman köylerinde yaşayan halkın sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla yürütülen Orköy projeleri kapsamında 2021 yılı programlarının yüzde 100 gerçekleşme ile başarılı bir şekilde tamamlandığı bildirildi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.