GÜNDEM Haber Girişi : 20 Eylül 2023 07:26

Oltu’da Gaziler Günü kutlaması

Oltu’da Gaziler Günü kutlaması
9 Eylül Gaziler Günü Oltu’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Oltu Hükümet Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemi belirten konuşmayı Piyade Üsteğmen Yılmaz Kıratlı yaptı. Kıratlı, "Bağımsızlık ve özgürlük tutkusu Ulusumuzun asırlardır ödün vermediği bir yasam felsefesi olmuştur. Türk Ulusu canından üstün tuttuğu vatanını korumak için hiçbir özveriden kaçınmadan bölünmez bütünlüğüne yönelen tüm tehditleri yok etme başarısını göstererek şanlı tarihini bu uğurda kazanılan zaferler ve kahramanlık destanları ile dolmuştur. Bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan ve Gazilik onuruna erişen basta ulu önder Gazi Mustafa Kemal olmak üzere kahraman vatan evlatlarını, gazilerimizi anmak üzere toplandık. Bu duygu ve düşüncelerle başta ulu önde Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu gururu bizlere yaşatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal gazilerimizi rahmetle anarken, aramızda bulunan şehit aileleri ve gazilerimizin şahıslarında hayatta olan diğer tüm gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz" dedi.

Oltu Kaymakamı İbrahim Gökmen törene katılan gazi ve şehit yakınlarına yönelik Belediye Sosyal Tesislerinde yemek programı düzenledi. Yemekte bir konuşma yapan Oltu Kaymakamı İbrahim Gökmen, “Bu programa katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün 19 Eylül Gaziler günü. Mustafa Kemal Atatürk’e ’Gazilik’ unvanı ve ’Mareşal’ rütbesi verilisinin 101. yıl dönümü ve Gaziler Günü münasebetiyle burada toplandık. Hem devletin-millet buluşması, gazilerimizin şehit yakınlarımızın bir nevi teşviki mesaisi oluyor bu yemekler. Biz sizlerden memnun kaldık. Allah razı olsun sizlerden her zaman yanınızdayız. Her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Gazilerle yemekte bir araya gelen Kaymakam Gökmen gazilerle tek tek ilgilendi onlarla sohbet etti. Yaşlı gazilerin ellerini öpen Kaymakam hayır dualarını aldı. Gaziler ise Kaymakam İbrahim Gökmenin kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve alakadan son derece memnun olduklarını belirttiler. Programa Oltu Kaymakamı İbrahim Gökmen , Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Serdar Ekin, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı, Oltu Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük Bekir, Oltu İlçe Emniyet Müdürü Uğur Özoğanoğlu, Oltu Jandarma Komutanı Erdal Hastürk, Oltu İlçe Müftüsü Sinan Cansever, siyasi parti başkanları, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.