EĞİTİM Haber Girişi : 10 Mayıs 2024 06:43

Oltu’da bilişimci yetişecek

Oltu’da bilişimci yetişecek
Atatürk Üniversitesi Oltu Uygulamalı Bilimler Fakültesi Bilişim Sistemleri ve Teknoloji Bölümü ile Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Veri Bilimi Analitiği bölümünde geleceğin bilişim uzmanları yetişiyor.

Oltu Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Dursun Kaya, ”Fakültemiz bünyesinde açılan Bilişim Sistemleri ve Teknoloji ile Bilişim Sistemleri ve Teknoloji Bölümü ile Yapay Zeka, Makine Öğrenimi ve Veri Bilimi bölümünde geleceğimizin bilişimcilerini yetiştiriyoruz. Bu yıl iki bölüme öğrenci kaydı yapıldı. Dijital teknolojiler alanında yaşanan hızlı gelişmelere paralel olarak, ilgili bütün sektörlerde istihdam edilmek üzere nitelikli insan gücüne duyulan ihtiyaç artmaktadır. Yapay zekâ, yapay zekâ çözümleri, dijitalleşme ve büyük veri alanlarında ihtiyaç duyulan insan kaynağını karşılamak adına yeni lisans ve ön lisans programları fakültemiz bünyesinde açıldı ve öğrencilerimiz eğitime başladı.” dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • ali er 10 Mayıs 2024 23:40

    bu tip bölümleri merkez kampüse açsanız daha mantıklı olur. Oltuda kim gelecek hadi geldi hoca yok. niçin bu şaçalıkları yapıyorsunuz.