EKONOMİ Haber Girişi : 18 Eylül 2023 10:58

MNG, turizmin lokomotifi oldu

Erzurum MNG’nin İranlı turistler ile kurduğu iletişim şehre kalıcı ve önemli bir katkı sunuyor.

Açıldığı günden bu yana Azerbaycan, İran, Rusya gibi ülkelerden turizm potansiyelinin hareketlenmesi adına kesintisiz çalışan Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, etkin çalışmalarının bir neticesi olarak artık her gün onlarca otobüs, binlerce İranlı turiste ev sahipliği yapıyor.

Doğu Anadolu’nun en büyük alışveriş merkezi olan MNG, ayrıca yurt içinde çevre illerden gelenlerin de şehirde ilk ziyaret ettikleri adreslerden biri. Alışveriş merkezleri ve perakendenin Dr. Aydoğan Süer, pandemi öncesinde Doğu Anadolu Alışveriş Festivali gibi önemli etkinlikler düzenleyerek yakın coğrafyayı şehre davet ettiklerini ve Erzurum MNG olarak artık kalıcı hale gelen İran-Türkiye alışveriş köprüsünün lokomotifi olduklarını vurguladı.

Yıllardır büyük emekler ile turizm acenteleri ile iletişim kurduklarını ve her gün onlarca otobüs İranlı turisti ağırladıklarını söyleyen Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi CEO’su Süer şöyle konuştu: “Kurulduğumuz günden bu yana geçen 6 yıllık sürede, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen liderliğinde yerel yönetimler ile birlikte, daima Erzurum’un geçmiş asırlardaki gibi uluslararası boyutta bir kültür ve ticaret başkenti olmasını hedefledik. Bu çalışmalarımızın bir neticesi olarak bugün hiç turist olmayan sezonda bile 10larca otobüs, binlerce İranlı turiste ev sahipliği yapıyoruz. Alışveriş turizmini önemseyen ve kültürel bağ kurabilmenin değerine inanan bir yönetim anlayışı ile hareket ettiğimiz için perakendecilerimizden, AVM dışındaki esnafa kadar herkes açısından, kalıcı ve değerli bir katkı sunabildiğimiz için mutluyuz. Erzurum MNG, 6 yıl önce açıldığında dünya çapında büyük bir alışveriş merkezi olarak kuruldu ve ilk günden bu yana, Erzurum’a katkı sunmayı hedefledi. Dev eğlence merkezi, çarpıcı alışveriş kampanyaları, ileri teknoloji ile seyir keyfi sunan sineması, benzersiz tatları bir arada bulabileceğiniz yemek katı ile Erzurum MNG, Starbucks gibi dünyaca ünlü markalar ile farklı zevk ve sosyo ekonomik düzeylere sahip geniş müşteri kitlesine hitap eden 200 ün üzerinde ayrı markasıyla zengin seçenekleri bir arada sunuyor. Erzurum MNG, 160 bin metrekare ile Türkiye’nin 5. büyük ve Doğu Anadolu’nun en büyük alışveriş merkezi.”

İşletmenin başarısının sırrı ise, tümü Erzurumlu ve ağırlıklı binlerce kişiye istihdam sağlayarak şehirle iyi bütünleşmesi, Türkiye’nin en güçlü grup şirketlerinden MNG Holding’in gücünü, saygınlığını, şehre yatırım yapma heyecanını arkasına alması ve şüphesiz Dr. Aydoğan Süer’in perakende alanındaki kişisel saygınlığı ve tecrübesi.

Alışveriş merkezi, şehrin nabzını tutmak konusunda son derece iddialı.

Erzurum MNG’de 6 yılı aşkın sürede binlerce ücretsiz etkinlik gerçekleştirildi. Özellikle uluslararası alışveriş festivalleri ve ünlü sanatçıları ücretsiz olarak müzikseverler ile buluşturan açık otopark konserleri büyük ilgi gördü. Pandemi nedeniyle ara verilen Doğu Anadolu Alışveriş Festivali etkinliğinde 3 gün gibi kısa sürelerde milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi alışveriş merkezine çekmeyi başaran MNG, bu istikrarlı çalışmaların neticesinde, artık çevre ülkelerin iyi tanıdığı sevilen bir marka. Öyle ki MNG yöneticilerinin katıldığı uydu kanallarına sosyal medyadan mesaj atan izleyiciler, “Azerbaycan’dan yazıyorum. Şu anda üzerimdeki pantolonu MNG’den aldım”; “Almanya’dan izliyorum. Erzurum MNG’yi biliyorum ve çok beğeniyorum”; “İran’dan izliyorum. Tekrar alışveriş merkezine gelmek istiyorum. Tüm ekibe sevgilerimi iletir misiniz?” tarzında sayısız mesaj gönderiyorlar. Tüm bunlar şüphesiz, çalışkan bir ekibin, uzun yıllardır emek verdiği, “Turizm potansiyelini hayata geçirme” hedefinin bir sonucu Kuruluş aşamasında Doğu Anadolu ve Erzurum hiç gündemde yokken, ilk Dr. Aydoğan Süer’in daveti ile alışveriş merkezini tanıyarak şehre gelen perakende markalarının da bugün düzenli turist ziyaretleri nedeniyle mutlu oldukları kesin.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • ahmet şen 20 Eylül 2023 12:07

    mng avm tam bir kırı avm si. kaldırımları söküp kahveci yapmışlar. öteki caddeye sıfır masa atmış şemsiye koymuş. avm malesef halkın hakkı olan kaldırımı bile işgal etmiştir. Nerede eski kaldırım yok edilip mng nin yoluna katılmış. Bir savcı bir hakim bir belediyeci görmüyor mu bunu. devletin kaldırımı nerede.

  • O dursun 19 Eylül 2023 17:18

    O avm için sadece cami değil terminali de yoktular gittiler Erzurum ovasını katlettiler. Eskiden binlerce öğrenci yürüyerek garaja geliyordu şimdi imkansız yüzbinlerce öğrenci yolcu benzin yakarak garaja gidiyor ekonomi olarak zaten çok kötü bir terminal oldu ülkeye yük oldu. Ama kimin umrunda bunlar hesap yapmadan yapılan şeyler ve ülkeye ihanet derecesinde kararlar. ETÜ de böyle tam ovaya kuruldu tarımı mahvetti. Koskoca üniversite ovayı bitirdi. Herm belediye hem Mng hem üniversite çok büyük zarar verdiler ovaya. Sebep olanları Allah’a havale ediyorum. Hem ovayı hem terminali hemde camiyi yıktılar.

  • ömer dursun 18 Eylül 2023 21:24

    o iranlılar mng avm nin terminal camisini yıktığını bilseler inanın hiçbir şey almazlar. o cami yi göz göre yıktınız vebali sizin üzerinize olsun. buradan tüm müslğümanlara çağrım varcamiyi tekrar yapmadan o avm den bir şey almayın.