SPOR Haber Girişi : 13 Mayıs 2024 06:49

Minik Alisa emziği bıraktı patenleri taktı

Minik Alisa emziği bıraktı patenleri taktı
​​​​​​​Duygu Kan Belir hem örnek bir anne hem de onlarca şampiyon sürat patenci yetiştiren bir çalıştırıcı.

Henüz 1 aylıkken antrenmanlara getirdiği ve bu günlerde 15 aylık olan minik kızı Alisa Alara da artık emziği bıraktı, kendisi için özel yaptırılan patenle kayma derslerine başladı.

Onlarca şampiyon sporcu yetiştiren sürat pateni antrenörü Duygu Kan Belir, anne olduktan sonra çok sevdiği spordan ve sporculardan kopmadı. Dünyaya gelen kızı Alisa Alara’yı 1 aylık iken buz pistinde yapılan çalışmalarda hep yanı başında tuttu. Bu günlerde 15 aylık olan Alisa Alara artık anne kucağından indi ve hiç de yabancısı olmadığı buz pistinde kaymaya başladı. Anne ve babası sürat pateni antrenörü olması sebebiyle henüz bir aylıkken buzla tanışan Alisa Alara kendisi için özel yaptırılan patenle buzun keyfini yaşıyor. Artık buz pistlerinin minik prensesini kimse tutamıyor ve ele avuca sığmıyor.

“EMZİĞİ BIRAKTI, PATENLERİ TAKTI”

Duygu Kan ve Adem Belir çifti, gençlik yıllarından bu yana tanışıyorlar ve 7 yıl önce evlenerek dünya evine girdiler. Yaşamlarının önemli bir kısmı sporla geçen ve geleceğin şampiyonlarını yetiştiren çiftin hayatına 15 ay önce Alisa Alara girdi. Çok sevdiği spor mesleğini bırakmak istemeyen Duygu Kan, bebekleri Alisa Alara’yı henüz 1 aylıkken antrenmanlara getirmeye başladı. Alisa Alara artık ağzındaki emziği bıraktı, ayaklarına paten taktı ve kayma derslerine başladı.

“ALİSA ALARA ŞAMPİYON OLACAK”

Short Track Antrenörü Duygu Kan Belir, mesleğini ve sporcularını çok sevdiğini belirterek, "Alisa Alara hayatımızın her yerinde var. Antrenmanlarımıza beraber gidiyoruz, beraber eğleniyoruz. Buzda ilk zamanlar biraz soğuktan dolayı çekindi. Ama şimdi hem rahat hem de çok mutlu. Minik kızımız Alisa Alara da yavaş yavaş ve özümseyerek spor yaşamına girmeye başladı. Yürümeye başladığı an buz pistinde kayma antremanları yaptı. Bir yanda anneliğin verdiği anlatılmaz duyguları yaşıyorum, bir yanda minik kızımı yanı başımda büyütüyorum" dedi.

“EŞİMLE HER ZAMAN GURURU DUYDUM”

Alisa Alara'nın babası Short Track Antrenörü Adem Belir de çocukları ile birlikte antrenman yapmanın kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, "Ben ve eşim yüreğimizi spora verdik. Eşim çok fedakâr ve iyi bir anne. Kızımızın da her an yanımızda olması farklı bir duygu elbette. İnşallah o da bizim gibi bir sporcu olur ve ülkemize şampiyonluklar kazandırır. Eşimin Anneler Günü'nü de kutluyorum ve onu çok seviyorum" diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.