EĞİTİM Haber Girişi : 08 Şubat 2024 00:46

Mehmetçiğe mektup yazdılar

Mehmetçiğe mektup yazdılar
Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Alkan, minik öğrencileri kabul etti.

9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan Kültür Kurumu İlkokulu öğrencilerini makamında misafir etti.

Yakutiye Kültür Kurumu İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “İlk Mektubum Mehmetçiğe Projesi” kapsamında öğrenciler kaleme aldıkları mektubu 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan’a verdiler.

2023-2024 eğitim öğretim yılında okuma-yazmayı öğrenen 1-A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Reyhan Uçgun öncülüğünde okuma yazma sevinçlerini asker ağabeyleri ile paylaşmak için bir mektup yazdılar.

Minik öğrenciler, sınıf öğretmeni Reyhan Uçgun ve okul müdür yardımcısı Tevhid Akarsu ile birlikte 9.Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan’ı ziyaret ettiler.

Tümgeneral Algan, minik öğrencileri makamında kabul etti. Mehmetçiğe yazılan mektupların kendisi için ne kadar değerli olduğunu belirten Tümgeneral Algan, 'Yazılan bu mektubu kendi elimle Mehmetçiğe ulaştıracağım' dedi.

Tümgeneral Tevfik Algan bir süre öğrencilerle sohbet etti. Makamında öğrencilerle tek tek fotoğraf çekilen Paşa, miniklere çeşitli hediyeler de verdi. Minik öğrencilere yakın ilgi gösteren Paşanın bu davranışı öğrencilerin çok hoşuna gitti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.