SPOR Haber Girişi : 12 Mayıs 2014 21:42

Masa tenisinde heyecan başladı

Masa Tenisi Grup Eleme Müsabakaları Erzurum’da başladı. Yakutiye Spor Salonu’ndaki müsabakalara 160 sporcu katıldı. 

Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Faaliyet Programı’nda yer alan ve Erzurum’da yapılan Küçükler Masa Tenisi Grup Eleme Müsabakaları Erzurum’da başladı. 160 sporcu Türkiye Şampiyonası’na katılmak için ter döküyor. Dün başlayan müsabakalar bugün sona erecek. Müsabakalar için dün Yakutiye Spor Salonu’nda açılış seremonisi yapıldı. Yakutiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Suat Yılmaz’ın da katıldığı açılış töreninde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Masa Tenisi İl Temsilcisi Ali Durmuş, Erzurum’un yanı sına İstanbul, K. Maraş, Giresun, Elazığ, Bingöl, Kars, Ardahan, Artvin, Iğdır, Ağrı, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon, Erzincan ve Rize illerinden toplam 160 sporcunun katıldığını söyledi. 

Durmuş, İki gün sürecek olan masa tenisi müsabakalarında Türkiye Şampiyonası’na katılacak olan sporcular belli olacağını ifade etti. Masa Tenisi Erzurum İl Temsilcisi Ali Durmuş, grup müsabakalarında Erzurum’u erkeklerde Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu, bayanlarda da Pasinler Tepecik Ortaokulu’nun temsil ettiğini söyledi.Dün sabah yapılan açılış töreninin ardından sporcular ısınma turlarına geçti. Daha sonra müsabakalar başladı. Yakutiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Suat Yılmaz, turnuvaya katılan tüm kafilelere başarı dileğinde bulundu. 

Erzurum’un erkeklerdeki temsilcisi olan Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu Masa Tenisi Antrenörü Hakan Solmaz, Küçükler Grup Birinciliği müsabakalarının Erzurum’da yapılmasının kendileri için bir şans olduğunu belirterek, “Biz bu avantajı iyi değerlendirip, Türkiye Şampiyonası’na katılmak istiyoruz. Kendimize güvenimiz tam. Sporcularımın formu beni grubu geçme konusuna umutlandırıyor” diye konuştu.