KÜLTÜR - SANAT Haber Girişi : 25 Mayıs 2024 07:48

Kulakların pasını sildiler

Kulakların pasını sildiler
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tarafından kurulan Klasik Türk Müziği Korusu dinleyiciyle buluştu.

Şef Ahmet Erdoğan yönetimindeki müzik dinletisine ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ceren Sultan Elmalı akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

ETÜ öğrencilerinden ve personellerinden oluşan Klasik Türk Müziği Korusu program boyunca birbirinden güzel parçaları seslendirerek dinleyenlere müzik ziyafeti yaşattı.

Programın ardından açıklamada bulunan SKS Şube Müdürü Firdevs Nazan Soysal, koronun ETÜ’nün kendi imkanlarıyla ve gönüllülerle kurulduğunu belirterek: “Koromuz başkanlığımızın desteğiyle Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Teoman Önder tarafından geçtiğimiz dönemde kuruldu. Koro çalışmaları, üniversitemizin tüm personeline ve elbette tüm öğrencilerimize açık. Bu süreçte çalışmalara Erzurum’un ustalaşmış ve ustalaşmakta olan genç saz sanatkarları da eşlik ediyor. Şehrimizin kültür hayatına katkı sunmak amacıyla çıktığımız bu yolda özellikle gençlerimize Klasik Türk Müziğini tanıtmayı hedefliyoruz.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.