EKONOMİ Haber Girişi : 21 Kasım 2022 23:09

KUDAKA desteğiyle ürün çeşitliliği ve istihdam artıyor

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” çerçevesinde destek almaya hak kazanan firmalarla sözleşmeler sürüyor.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen “2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” çerçevesinde destek almaya hak kazanan ve Ak-Ay Isı Mühendislik İnşaat Ltd. Şti. tarafından uygulanacak “Gençlerden Aldığımız Güçle Koruge Boru İmalatında Erzurum’u Cazibe Merkezi Haline Getiriyoruz” isimli projeye ilişkin destek sözleşmesi imzalandı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nda gerçekleşen imza törenine; KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, şirket yöneticisi Mehmet Akçin ve Ajans yetkilileri katıldı.

2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programının “İmalat sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde ihtiyaç duyulan fiziki ve teknolojik altyapının geliştirilmesi, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, uluslararası standartlara uygun katma değeri yüksek üretim yapılması ve genç istihdamının artırılması” önceliği çerçevesinde desteklenen ve toplam bütçesi 3 milyon TL olan proje ile ısı sitemleri imalatı sektöründe faaliyet gösteren ve bölgenin önemli aktörlerinden olan firmaya çift cidarlı koruge boru ekstrüzyon üretim hattı kazandırılacak.

Projenin tamamlanması ile birlikte tesisin üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğinin artırılması, üretim maliyetlerinin düşürülmesi, 15 kişilik ek istihdam sağlanması ve firmanın ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet gücünün artırılması hedefleniyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.