TÜRKIYE Haber Girişi : 08 Şubat 2022 05:39

İbrahim Kalın açıkladı! Elektrik faturalarına yeni düzenleme geliyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, A Haber'de Melik Altınok'un sunumuyla yayınlanan Sebep Sonuç programına katıldı.

Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumuyla ilgili, "Doktorların öngörüsü birkaç gün içinde negatife döneceği yönünde." ifadelerini kullandı.

Kalın elektrik faturalarında yeni düzenlemenin de sinyalini vererek, "Elektrik faturalarında yeni adımlar kesinlikle atılacak. Cumhurbaşkanımız da talimatlarını veriyor." sözlerini kullandı.

A Haber'de Melik Altınok'un sunumuyla yayınlanan Sebep Sonuç programına katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumu ve elektrik faturalarındaki yeni düzenlemeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"DOKTORLARIN ÖNGÖRÜSÜ BİRKAÇ GÜN İÇİNDE NEGATİFE DÖNECEĞİ YÖNÜNDE"

İbrahim Kalın'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"İki buçuk saat önce görüştük cumhurbaşkanımız gayet iyi. Görevinin başında biz görüşüyoruz, konuşuyoruz. Gerekli talimatları da veriyor ki işlerden aksama olmasın. Cumhurbaşkanımızın iş akışı ve temposu var. Ona ayak uydurmak zorundasınız. Tatil yapmayı boş boş oturmak gibi tanımlarsanız, o manada bir tatilimiz yok. İşini gerçekten takip eden ve işine sadıktır. Lider böyle olunca ekibi de kendini buna göre kalibre etmek zorundadır. Doktorların öngörüsü birkaç gün içinde negatife döneceği yönünde.

"CUMHURBŞAKANIMIZIN 2023'TE ADAY OLMASINDA HUKUKİ BİR ENGEL YOK"

Meclis Başkanımız da açıklama yaptı. Cumhurbaşkanımızın 2023'te aday olmasında hukuki bir engel yok. Defalarca açıkladık erken seçim olmayacak.

"ELEKTRİK FATURALARINDA YENİ ADIMLAR KESİNLİKLE ATILACAK"

Elektrik faturalarında yeni adımlar kesinlikle atılacak. Cumhurbaşkanımız da talimatlarını veriyor. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.

Geçmişte koalisyon hükümetleri bu ülkeyi geriletmiştir. Biz bunu gördük geçmişte. Sistemin güncellenmesiyle ilgili olarak Fuat Bey'e talimat vermişti. Bir yerde aksama varsa bunla ilgili gerekli düzenlemeler yapılıyor. Görece olarak çok genç ve yeni sistem. 1950'ye kadar tek parti dönemi vardı, 50'den sonra çok partili döneme geçti. Şimdi başkanlık sistemini deniyor, uyguluyoruz. Burada çok neticeler aldık. Burada noktayı şurada koyduk demek büyük eksiklik olur. Bu sistemde irade tek, idare sevk ile olur."

EMİNE ERDOĞAN DA AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada, eşi ve kendisinin durumunun iyi seyrettiğini söyledi:

"COVID-19 test sonucumuzun pozitif çıkmasının ardından Tayyip Beyle evde istirahatimizi sürdürüyor, çalışmalarımıza uzaktan devam ediyoruz. Çok şükür ki Rabbimin de yardımıyla durumumuz iyi seyrediyor. Varlığınızı bilmek bize güç veriyor.

Bu süreçte geçmiş olsun dileklerini ileten devlet başkanları ve kıymetli eşlerine, yabancı misyon şeflerine, siyasetçilerimize, sanatçılarımıza, basın mensuplarına, hem ülkemizde hem de dünyanın çeşitli yerlerinde dualarını esirgemeyen tüm dostlara can-ı gönülden teşekkür ederim."

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.