SPOR Haber Girişi : 21 Ocak 2014 18:42

Hentbol’da Final Ortaokulu farklı şampiyon

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün Yakutiye Spor Salonunda gerçekleştirdiği Yıldız Erkekler Hentbol müsabakalarına yine Final Ortaokulu damgasını vurdu ve yaptığı beş maçın beşini de farklı galibiyetlerle kazanarak adını şampiyon olarak yazdırdı.

13 Ocak’ta başlayıp ve beş gün devam eden maçlarını Erzurum Özel Final Ortaokulu sırasıyla TOKİ, 18-0; Kazım Yurdalan Ortaokulu 9-0; Orgeneral Selahattin Demircioğlu 18-1, Özel Aziziye Ortaokulu 15-0, İMKB İnönü Ortaokulu 11-2 kazanarak Erzurum İl birincisi oldu. Okulda öğretmenleri ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılanan Hentbol Takımı Öğrencilerinin isimleri sırasıyla şu şekilde:

Ömer Faruk Polat 8/B, Yusuf Seday 8/D, Doğukan Yiğit 8/C, Hüseyin Yılan 8/C, Oğuzhan Mısırlıoğlu 8/B, Kerim Alper Koçak 8/C, Görkem Kömeç 8/B, Göktuğ Kömeç 8/C, M. Enes Tunçer 8/A, Arif Büyükyıldız 8/D, Berkay Furkan Derin 8/B,  Oğuzhan Onuş 8/C, Bilal Karabulut 8/D Burakhan Kolay7/C, Alperen Er 7/C, Osman Serhat Kılıç 8/C.

Kupa Töreninin ardından okula dönen öğrenciler Erzurum Final Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tunç’u ziyaret ettiler. Öğrencileri tebrik eden Tunç  takımdaki tüm öğrencileri akşam yemeğe davet etti.

Erzurum Final Ortaokulu Ertaş Cevizliler: “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Yaşam başarısında olduğu kadar sınav başarısına, sportif ve kültürel başarıya da önem veriyoruz ve destekliyoruz. Eğitim ve başarı fedakârlık ve emek ister, biz Final ailesi olarak öğrencilerimizin her alanda gelişimleri için bütün kadromuzla elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. 

Öğrencilerimizin Grup maçlarında da ilimizi temsil edecek olması bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Emek veren tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarını tebrik ediyor ve devamını diliyorum.” Şeklinde konuştu.