GÜNDEM Haber Girişi : 13 Haziran 2024 07:09

Hem vali, hem veli!

Hem vali, hem veli!
Vali Mustafa Çiftçi, Süheyla-Sıtkı Alp Fen ve Anadolu Lisesinin mezuniyet törenine katıldı.

Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezi'nde gerçekleşen mezuniyet törenine hem Vali hem de Oğlu Ahmet Tarık Çiftçi'nin velisi olarak katılan Vali Mustafa Çiftçi, gençlere seslenerek önemli tavsiyelerde bulundu.

Konuşmasında geçtiğimiz hafta üniversite sınavlarına giren öğrencilerin iyi bir üniversite kazanmak için sınavda ter döktüğüne değinen Vali Çiftçi, şu ifadeleri kullandı: “Sınavın ardından öğrencilerin; kazandıkları üniversiteyi bitirmek, iyi bir işe yerleşmek ve kariyer yapmak gibi planları var. Hayat böyle bir yarış ve koşuşturma içerisinde devam edip gidiyor. Bu hususta Necip Fazıl Üstadımızın güzel bir beyti var: ‘Perdenin ardı perde, perdenin ardı perde, her siper aşıldıkça gaye öbür siperde...' İşte bugün siperlerden biri daha aşılmış oldu. Öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum, velilerimize teşekkür ediyorum, onların da büyük gayretleri oldu.”

Konuşmasının devamında eğitim sistemimizin öğrencilerimize kazandırması gereken prensiplere değinen Vali Çiftçi, “Çalışıp çabalamadan, ciddi bir gayret ortaya koymadan, emek sarf etmeden, herhangi bir başarıya ulaşmak mümkün değil. Bir başarı varsa ardında çalışmak, çabalamak vardır, gayret vardır, emek vardır.” dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Levent sutcu 14 Haziran 2024 08:54

    Bu arada dün yazmayı unuttum.Sayin valimiz aynı zamanda bildiğim kadarı ile de imam hatip mezunu ve iyide bir hafız.Merakimi mazur görürlerse buradan bir soru sormak isterim.Acaba sayın valimiz çocuğunu neden imam hatip lisesinde okutmadi.?

  • Levent Sütçü 13 Haziran 2024 16:08

    Sayın valimiz çocuğunu neden devlet okulunda halk ile iç içe değil de özel okulda okutma ihtiyacı duyuyor. Keşke kendisine bağlı milli eğitim il müdürünün idaresindeki okulda okutsaydı da belki bazı eğitimle ilgili konulara, aksaklıklara daha da vakıf olurdu. Birde Atatürk üniversitesi sayın valimizin çocuğuna diyelim ki bir başarı indirimi yapmış mıdır.?