SAĞLIK Haber Girişi : 04 Aralık 2023 09:55

Hekimlere İstanbul Protokolü bilgilendirmesi

Hekimlere İstanbul Protokolü bilgilendirmesi
Hekimlere İstanbul Protokolü ve uluslararası standartlara uyum eğitimi...

Erzurum Sağlık Müdürlüğü’nde görevli hekimlerine İstanbul Protokolü ve uluslararası standartlara uyumunun sağlanması eğitimi verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Toplum Sağlığı Birimi tarafından Erzurum'da görev yapan hekimlere yönelik, 30.04.2021 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan İnsan Hakları Eylem Planı çerçevesinde “Adli muayene ve raporlama işlemlerinin İstanbul Protokolü ve uluslararası standartlara uyumunun sağlanması” eğitimi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Program kapsamında; Erzurum Adli Tıp Kurum Başkanı Prof. Dr. Ahmet Nezih Kök tarafından İnsan Hakları ve İstanbul Protokolü’nün öneminden, Prof. Dr. Mustafa Talip Şener tarafından Ruhsal Muayene ve Adli Rapor Düzenlenmesi konusundan, Uzm. Dr. Hamdi Köyük tarafından Etik İlkeler ve Görüşme Tekniklerinden ve Uzm. Dr. Yiğit Sezer tarafından Fizik Muayene ve Bulgular konusundan sunumlar yapıldı.

Eğitim sonunda, katılımcılara katılım belgesi verilmesinin ardından eğitimcilere Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Banu Bedir tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.