EKONOMİ Haber Girişi : 08 Şubat 2024 00:55

Halk ekmek 4 TL

Halk ekmek 4 TL
Halk ekmek Erzurum’da Tarım Kredi Kooperatif Marketlerde 4 TL’ye satılacak.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek ile Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği arasında protokol imzalandı. Halk ekmek Erzurum’da Tarım Kredi Kooperatif Marketlere 4 TL’ye satılacak.

Müceldili Konak’ta düzenlenen imza törenine Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Bekir Parlak ve davetliler katıldı.

Halk Ekmek’in yıllık 100 bin adet üretim kapasitesine sahip olduğunu belirten Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği ile yaptığımız protokol çerçevesinde Erzurum’da halk ekmeği 4 TL’den satılacak. Bunu sosyal belediyecilik ilkesi çerçevesinde yapıyoruz. Bir yandan şehrin imkanlarını tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm gibi sektörlerle artırmaya gayret ederken bir yanda da sosyal açıdan sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Cumhurbaşkanımız bize her zaman ‘Bir beldede birisi aç iken siz tok yatamazsınız’ diyor. Biz bunu kendimize şiar ediniyoruz. Belediyemizin bünyesinde oluşturduğumuz Sosyal İşler Birimi ile bu hizmetleri yerine getiriyoruz. Bunlardan biri de ekmek üretimi. Çölyak hastaları için de ekmek üretimimiz var. 17 büfemizde ekmek satışı yapıyoruz. Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği ile yaptığımız sözleşme ile 19 yerde daha halk ekmeği satışı yapılmış olacak. Biz esnafımızın ya da fırınlarımızın rakibi değiliz, ihtiyaç sahibi insanlarımıza destek olmak istiyoruz. Erzurum’daki ekmek tüketiminin yüzde 15-20’sini karışılacağız" diye konuştu.

Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Bekir Parlak ise, Başkan Sekmen’in tarım ve hayvancılığa olan yakın ilgisini bildiklerini ifade ederek, “Büyükşehir belediyeleri içindeki en ucuz ekmeği bizlere vermesi önemli. Kendilerine bu anlamda teşekkür ederim” dedi.

Konuşmalardan sonra protokol imzalandı. Yapılan protokolle Erzurum Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek, 4 TL’den satılmak üzere Erzurum’daki Tarım Kredi Kooperatif Marketlere ekmek verecek.

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Dadaş 12 Şubat 2024 02:53

  Faturaların suyun üstüne koyar farkı milleti iyi kandırıyorlar

 • Vatandaş 10 Şubat 2024 20:39

  Bizde sandıkta indirim yapacagiz sen hariç herkese oy bedava

 • Taha Tuğlular 08 Şubat 2024 12:07

  Bugün 4 ₺, seçim sonrası, 8 ₺ olur. Aynen suda uyguladığını,şimdi ekmekte uyguluyor. Genel seçimde de su; 127,130,136 ₺ geliyordu, seçimden sonra ; 357,363,396 ₺ gelmeye başladı. Bu lar halkı düşünmüyorlar kendilerini, yandaşlarıni, candaslarini , partizanlarini düşünüyorlar. Bütün bunlar, sırf seçimi kazanmak için bir blöf. Atın sağ tarafından verip kör tarafından alır gibi. Niye insanlar sadece ekmek mi yiyecekler ?. Bu insanlar ; et, süt, yumurta, balık,tavuk, sebze meyve yemeyecekler mi ?. Bunları yemeyen insan açtır. Bakalım bu aldatma nereye kadar gidecek.

 • Halis demir 08 Şubat 2024 08:40

  Bizde ekmek 4 tl ama bulabilirsen bende 2 tl ye satıyorum ama bulabilirsen misali