KÜLTÜR - SANAT Haber Girişi : 10 Mart 2023 11:48

Gezici kütüphane aracı deprem bölgesinde

Gezici kütüphane aracı deprem bölgesinde
Erzurum İsmail Saib Sencer İl Halk Kütüphanesine ait olan Gezici Kütüphane aracı Hatay Stadyumu Çadır kentte kapılarını çocuklara açtı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve tüm Türkiye’yi derinden sarsan yüzyılın en büyük deprem felaketi sebebiyle Hatay’da etkilenen çocuklar için Erzurum İsmail Saib Sencer İl Halk Kütüphanesine ait olan Gezici Kütüphane aracı Hatay Stadyumu Çadır kentte kapılarını çocuklara açtı.

Erzurum İsmail Saib Sencer İl Halk Kütüphanesi Gezici aracı depremzede çocuklara psikososyal destek vermek ve güzel nitelikli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla depremin olduğu günden itibaren kapılarını ziyaretçilerine açtı.

İçerisinde oyuncak, oyun hamuru, boya kalemleri, resim defterleri, boyama kitapları ve okuma kitaplarından oluşan malzemelerin yer aldığı gezici kütüphane araçta çocuklara yapılan aktivitelerde uzman ekipler tarafından eşlik ediliyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.