SİYASET Haber Girişi : 27 Ekim 2022 09:34

Gelecek Partisi il başkanı görevi bıraktı

Gelecek Partisi Erzurum il başkanı, görevinden istifa etti.

Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanı Mustafa Zinnur Kara, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Gelecek Partisi’nin Erzurum Kurucu İl Başkanı olan Mustafa Zinnur Kara, yaklaşık üç yıldır sürdürdüğü görevini bıraktığını açıkladı.  

Kara, Adalet Bakanlığı tarafından Giresun’un Çanakçı ilçesine noter olarak atanması nedeniyle görevi bıraktığını ifade etti.

Mustafa Zinnur Kara, istifasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “30 Ocak 2020 tarihinden itibaren deruhte ettiğim Gelecek Partisi Erzurum İl Başkanlığı görevimi, Adalet Bakanlığı tarafından Çanakçı/Giresun Noterliğine atanmam nedeniyle, genel merkez ile yaptığımız istişareler üzerine bıraktım. Bu süreçte; birlikte yol aldığımız teşkilat mensubu arkadaşlarıma, desteklerini esirgemeyen hemşehrilerime ve her daim varlıklarını yanımda hissettiğim emektar mahalli medya mensuplarına şükranlarımı sunuyorum.”

Görevi bırakan Mustafa Zinnur Kara’nın istifa açıklamasında, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’na veya genel merkezden hiçbir yetkiliye teşekkür etmemesi de dikkat çekti.

Öte yandan Gelecek Partisi’nin önümüzdeki günlerde Erzurum’a yeni il başkanı atayacağı öğrenildi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.