ASAYİŞ Haber Girişi : 25 Mayıs 2024 07:45

FETÖ’cüler nefes alamıyor

FETÖ’cüler nefes alamıyor
Erzurum’un da içinde bulunduğu 18 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen ‘Kıskaç-17’ operasyonlarında 45 şüpheli yakalandı. Son 11 ayda FETÖ’ye yönelik 5 bin 191 operasyon düzenlendi, 8 bin 153 şüpheli yakalanırken bin 518’i tutuklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 18 ilde FETÖ ‘ye yönelik düzenlenen “Kıskaç-17” operasyonlarında 45 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Son 11 ayda FETÖ’ye yönelik düzenlenen 5 bin 191 operasyonda 8 bin 153 şüpheli yakalanırken bunlardan bin 518’i tutuklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın paylaştığı bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 ilde FETÖ’ye yönelik “Kıskaç-17” operasyonları düzenlendi. Düzenlenen operasyonlar sonucu 45 şüpheli yakalanırken şüphelilerin, örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, örgütün kripto haberleşme programı “ByLock” kullanıcısı oldukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucu çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.

11 AYDA 5 BİN 191 OPERASYON

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerini kullandığı paylaşımda 1 Haziran 2023 - 15 Mayıs 2024 tarihleri arasında (son 11 ayda) FETÖ’ye yönelik; 5 bin 191 operasyon düzenlendiğini ekledi. Düzenlenen operasyonlarda 8 bin 153 şüpheli yakalanırken bunlardan bin 518'i tutuklandı. Bin 751 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • benim ülkem 28 Mayıs 2024 09:07

    çok güzel 18 ilde feto ya yönelik operasyonların yapıldığı, soruyorum buradan sizlere, kamudaki gruplaşmalara hiç baktınızmı? içerde ne oluyor neler bitiyor diye vatanını milletini seven kişilere sordunuzmu sormadınız neden bitti sanıyorsunuz kamudan atılmış olanalar, hala kamu içinde çalışanlarla dışarıda buluşup görüşüyorlar, feto terör örğütü mensuplarından olup sürülmüş olanlar bir yolunu bulup tekrar eski yerlerine dönmüş, onunlada kalmayıp şube müdürlüklerine kadar çıkarılmışlardır, bazı kurumlarda üst pozisyonda şu anda idarecilik bile yapanlar mevcuttur, hatta kurum içinde birliktelikleri iyi bir şekilde devam etmektedir, kısacası bizler gibi vatanını milletini ve bayrağını seven insanların günahı ne ? siyasilerden bırakın bir şey istemeyi yanına bile gidemezken feto cular her işlerini rahatlıkla yaptırıyorlar ve benim bulunduğum yerde beni sevmedikleri gibi gidişimi tabiri ricaysa dört gözle bekliyorlar ama şu var ki; ''yokluğumla mutlu olacaklarına, varsın varlığımla rahatsız olsunlar'' sözünü kendime ilke edindim durum bundan ibaret