EĞİTİM Haber Girişi : 09 Mayıs 2024 07:29

ETÜ kristalin yıldızı parlıyor

ETÜ kristalin yıldızı parlıyor
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Kristal Girişimcilik Merkezi’nde faaliyetlerini sürdüren Eagleye Robotics firması Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketlerinden olan Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı’nınHangar Kampüs Programına kabul edildi.

Havacılık ve uzay alanında yenilikçi iş fikirlerini iş modeline dönüştürerek ticarileştirme sürecinde genç girişimcilere altyapı, eğitim ve mentorluk destekleri sağlayarak ekosisteme girişimci mezunlar vermeyi hedefleyen Hangar Kampüs Programına 38 farklı üniversiteden 100’ün üzerinde başvuru yapılırken Eagleye Robotics firması ETÜ Kristal Girişimcilik Merkezi’nde geliştirdikleri proje ile destek almaya hak kazanan 16 projeden biri olarak önemli bir başarıya imza attı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, proje ekibini tebrik ederek: “Kristal Girişimcilik Merkezi’mizde gelişmiş teknolojilerle donatılmış laboratuvarlarımız ve nitelikli akademik personelimizle şehrimizdeki ve bölgemizdeki girişimcilerin yenilikçi iş fikirlerini destekleyerek marka değeri yüksek teşebbüslere dönüştürmek amacıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bununla birlikte üniversite-sanayi iş birliklerimizle öğrencilerimizin sektörel faaliyetlerde yer almalarını sağlamak amacıyla iş birliklerimizi güçlendiriyor ve girişimcilerimize sunduğumuz imkanları genişletmeye gayret ediyoruz. Bu çalışmaların meyvesini almak gerek bizleri gerekse de girişimcilerimizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bu vesileyle ülkemizin ve dünyanın önde gelen savunma sanayi şirketleri arasında bulunan TUSAŞ’ın Hangar Kampüste Programına katılmaya hak kazanan girişimcilerimizi bir kez daha tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.