ETÜ’de rektörlük yarışı

Ülkücü camianın sevilen ismi Prof. Dr. Ahmet Gökhan Yazıcı da aday…

ETÜ’de rektörlük yarışı

Kurucu rektör Prof.Dr. Muammer Yaylalı ile akademik eğitimine başlayan Erzurum Teknik Üniversitesi, önümüzdeki günlerde üçüncü rektörüne kavuşacak.

Halen Prof. Dr. Bülent Çakmak’ın rektörü olduğu Erzurum Teknik Üniversitesi için YÖK, rektör adayları için mülakat sürecini başlattı.

Mevcut rektör dahil çok sayıda adayın yarıştığı bu süreçte, en iddialı adaylardan biri de, eski milli boksör ve Ülkücü camianın çok sevdiği bir isim olan Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Gökhan Yazıcı…

Gökhan hocanın ETÜ rektör adayı olması, şehir kamuoyunda olumlu değerlendirmelere sebep oldu. MHP’de Ülkü Ocakları’nda yetişen Gökhan hoca, parti genel merkezinde de aktif görev üstlendi. Milletvekili ve belediye başkan adayı da oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı atama ile ETÜ yeni rektörüne kavuşacak. Cumhur İttifakı kapsamında meseleye bakıldığında, Ahmet Gökhan Yazıcı’nın rektörlük şansı diğer adaylara göre çok daha yüksek. Ayrıca alanında son derece başarılı bir akademisyen olması da Yazıcı’nın hanesinde bir faktör…

İşte Ahmet Gökhan Yazıcı’nın özgeçmişi:

1972 yıkında Erzurum’da doğdu ilk orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı Liseli yıllarda Spor Hayatına Karayolları 12.Bölge Müdürlüğü Yolspor kulübünde başlayan Milli Boksör Ahmet Gökhan Yazıcı, Türkiye Şampiyonu Milli Sporcudur.! 1991 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde yüksek öğrenimine başlayan ve aktif spor hayatından dolayı Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü´ne yatay geçiş yaparak 1996 Lisans eğitimini tamamladı. Ve aynı yıl Erzurum İmam Hatip Lisesinde Öğretmenlik hayatına başladı.

1998 yılında Atatürk Üniversitesi Kazını Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğilimi ve Spor Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başlayan Yazıcı: 1998 yıkılında Atatürk Üniversitesi Kazım Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri alanında 2002 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Akabinde Erzurum Palandöken Belediye Başkan Adaylığı ve Milletvekili adaylığında bulundu.! 2008 yılında Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Sağlık Bilimleri alanında doktora eğitimine başlayan Ahmet Gökhan Yazıcı 2012 yılında doktorasını tamamlayıp aynı yıl Yrd. Doç. kadrosuna atandı ve 2015 yılında Doçentlik ünvanını, 2020 yılında ise Profesörlük ünvanını aldı 1992 yılında Yenişehir Ülkü Ocakları Teşkilatını kurarak teşkilat başkanlığı yaptı. 1994- 1999 yılları arası Erzurum Ülkü Ocakları başkanlığı görevinde bulundu.

Erzurum´da yayın yapan çeşitli yayın organlarında köşe yazarlığı da yapan, Milliyetçi Hareket Partisi'nin 12'nci Olağan Kurultayında Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğin seçilen, 2018 Seçimlerinde MHP nin Erzurum Milletvekili Adayıydı. Ahmet Gökhan Yazıcı, halen Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinde ve Çoklu Yetenek Seçimi Tarama ve Yönlendirme Araştırma Merkezi Müdürlüğünü yürüten yazıcı evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Alparslan Aras.. 05 Aralık 2022 17:57

  Mevcut rektör iyi biri çalışkan ama maalesef heryerde olduğu gibi yandaş ve yalakalar çevresinde oldukça..ve ayrımcılık oldukca..herkes kendi işini yaparken veya yapmaya çalışırken yalakalık olsun diye başka işlere yönlendirildikçe..ve rektör ün ismi kullanılarak tehtitkar iletişim ve konuşmalar oldukca iş yaptırmalar oldukca..kim gelirse gelsin bu düzen bozulmadıkca erzurum etü gelişmez..

 • Yavuz S. Yetim 04 Aralık 2022 01:44

  Etü 4 yıl kaydetti umarım bi 4 yıl daha kaybetmez

 • Gören Biri 04 Aralık 2022 01:07

  Teknik üniversitenin Erzurum’da çok yeni olmasına rağmen yılların ODTÜ performansını bekleyerek eleştirenlerin aday ismi, Erzurum Teknik üniversitesine rektör olacak kişi mevcut işleyişi devam ettirmek ve teşkilattan kendi adamlarını almak için gelecekse bitti o iş. Üzerine birde Fatiha okuyun.

 • Gerçeği Söyleyen 02 Aralık 2022 09:36

  Bülent Hoca çok mütevazi, dürüst, çalışkan birisi. İkinci sefer de atanmayı hak ediyor. Yıllardır da bu üniversiteye hizmet eden birisi.

 • doğrucu davut 29 Kasım 2022 10:35

  Mahmut altınok Yıllarca elini taşın altına koyarak bu memlekete ve bu memleketin insanına çıkarsız bir şekilde göğüs geren, senelerce kendinden ödün vererek bu memlekete hizmet eden deömişsiniz ama bunlar sırf Allah rızası için yapılmalı rektörlük iç.in değil. çok çok yanlış ama sayın hocam umuyorum aday olmayacaktır. rektörlük ayrı bir bir bilgi donanım atıf yayın proje gerektiren bir akademik basamaktır. Hocamız ço iyi bir milletvekili bakan olabiliir.

 • Mahmut ALTUNOK 29 Kasım 2022 00:01

  Yıllarca elini taşın altına koyarak bu memlekete ve bu memleketin insanına çıkarsız bir şekilde göğüs geren, senelerce kendinden ödün vererek bu memlekete hizmet eden,donanımı ve bilgisinin tartışılamayacağı ve konu olamayacağı kıymetli hocam o Rektörlük ve daha üst makamlar sizlere yakılır şimdiden bu memlekete Hayırlı Olsun...

 • Bülent Yorulmaz 28 Kasım 2022 07:19

  Selam saygı dua

 • kerim tekin 27 Kasım 2022 12:35

  üniversiteye rektörmü seçiiliyor yoksa ocak başkanlığımı anlamadım. bilimsel kriterler nerede. yayın atıf sayısı proje sayısı erasmus geçmişi vb vb. kriterler bu olmalı.

 • ahmet şen 26 Kasım 2022 13:12

  bülent hocam en çok vatanını seven hocadır. 2 defa da adaydır. herkes kendi üniversitesinden aday olsun lütfen.

 • Ebubekir Yarçın 25 Kasım 2022 16:35

  Allah yolunu açık etsin hocam, Erzurum olarak arkandayız, vatanperverliğin bile o makama gelmen için fazlasıyla yetiyor. Dualarımız seninle.

 • Mehmet YÜCESOY 25 Kasım 2022 03:10

  Kıymetli hocam başarılar diliyorum, Cok yakışacaksınız.

 • halis demir 23 Kasım 2022 22:05

  bülent hocanın 2. dönem hakkı. şimdiye kadar tüm rektörler 2 defa yaptı. bülent hocaya ayıp olmuyor mu.