EĞİTİM Haber Girişi : 02 Mart 2023 23:05

ETÜ’de ‘eğitimde iyi örnekler’ çalıştayı

Erzurum Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulamaları ve Araştırma Merkezi (ETÜ-UZEM) tarafından düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler” çalıştayı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı Konferans Salonu’nda düzenlenen çalıştay, saygı duruşu ve istiklal marşı sonrasında Rektör Prof. Dr. Bülent Çakmak'ın açılış konuşması ile başladı.

Rektör Çakmak, açılış konuşmasında ETÜ'nün pandemi öncesi yaptığı dijital dönüşüm çalışmaları neticesinde oluşturduğu alt yapısı ile pandemi dönemindeki uzaktan eğitim süreçlerini kesintisiz ve sorunsuz olarak tamamladığına vurgu yaparak, "ETÜ' nün eğitimde yenilikçi yaklaşımları benimseyen ve uygulayan öncü üniversitelerden birisi olduğunu" ifade etti.

Rektör Çakmak, konuşmasının devamında kişisel ders uygulamalarından örnekler içeren renkli bir sunumu katılımcılarla paylaştı.

Ayrı disiplinlerden ders verme tecrübesi olan hocaların eğitimde kullandıkları farklı uygulama örneklerini dört ayrı oturumda sundukları çalıştay değerlendirme oturumuyla tamamlandı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.