GÜNDEM Haber Girişi : 08 Şubat 2024 00:42

ESKERDER kuruldu

ESKERDER kuruldu
Eskişehir Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri bir araya geldi.

Eskişehir Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği (ESKERDER) üyeleri, yeni kurulmalarından dolayı tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Kuruluşunun üzerinden yaklaşık 45 gün geçen ESKERDER’in üyeleri, bir araya gelerek bir kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdi. Akabinde dernek başkanı Kerim Örs, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte derneği tanıtmak amacıyla basın konuşması gerçekleştirdi.

ESKERDER başkanı Kerim Örs, derneğin temel amacının Eskişehir’de yaşayan Erzurumluları bir araya getirerek, onlara Erzurum’un tüm zenginliğini Eskişehir’de görünür kılmak ve yaşayan ruhunu genç nesillere aktarmak olduğunu belirtti.

DERNEK BİNAMIZ 7 GÜN HİZMET VERİYOR

Derneğin kuruluşunun onaylanmasının hemen ardından hızlıca dernek binasındaki eksikleri gidererek, Erzurumlu vatandaşların hizmetine sunduğunu dile getiren Örs, “Dernek binamız, haftanın yedi günü saat, 10.00 ile 19.00 saatleri arasında hemşerilerimize ve Eskişehirlilere hizmet veriyor. Hemşerilerimiz ve Eskişehirliler, dernek binamızda hafta sonları başta Erzurumspor ve Eskişehirspor’un maçlarını toplu olarak seyretmenin keyfini çıkarabiliyorlar” ifadelerine yer verdi.

BİRLİK VE KAYNAŞMAYI SAĞLAMAK İÇİN DÜZENLİ ORGANİZASYONLAR YAPIYORUZ

Eskişehir’de yaşayan Erzurumluların tespiti için çalışma yaptığını dile getiren ESKERDER başkanı Kerim Örs, “Bu kapsamda bürokrasiden, akademiye, iş dünyasından esnaflarımıza kadar çok sayıda hemşerimizi ziyaret ettik. Bundan sonrada tüm hemşerilerimize ulaşmak adına ziyaretlerimiz artarak devam edecek” dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.