HABERDE İNSAN Haber Girişi : 29 Haziran 2022 08:51

Erzurumlu 15 Temmuz gazisi genç gazetecilerle buluştu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine Ankara'da direnen ve şarapnel parçasıyla yaralanan gazi Ahmet Kağızmanlı o geceyi genç gazetecilere anlattı.

Erzurum Tatbikat İlkokul dergisinin özel sayısı için kolları sıvayan genç gazeteciler Ecrin Sezgin ve Elif Sena Dündar 15 Temmuz darbe gecesi kahramanlarından Ahmet Kağızmanlı ile makamında röportaj yaptı. Röportaja Okul Müdürü Yener Kütükçü ve Okul Öğretmenlerinden Özlem Yakıcı eşlik etti.

Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi Müdürü Ahmet Kağızmanlı; olay gecesinde, yükselme sınavı için Ankarada bulunuyordum. Darbe yapıldığını anladığım esnada abdestimi alıp sokağa çıktım. İnsanlar araçlarıyla bedenleriyle tanklara göğüs gerdi. Tankları ele geçirerek darbeyi engellerken helikopterler meclisimizi bombalamaya başladı. Binlerce insanın üzerine ateş edildi. Bende sırtımda ve boynumdan yaralandım. Sırtımdaki şarapnel parçalarını temizlediler. Ancak boynumdaki parça şah damarının altında riskli bölgede olduğu için alamadılar. Bugün olsa yine aynısını yaparım ’ dedi.

Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Gazi Kağızmanlı okul dergisinin yeni dönemdeki sayısını büyük bir heyecanla beklediğini belirtti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.