EKONOMİ Haber Girişi : 31 Aralık 2022 07:53

Erzurum'a istihdam müjdesi

Erzurum'a istihdam müjdesi
ETSO’da mesleki eğitim protokolü imzalandı.

Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 25 bin metrekare alanda üretime başlayan Yavuz Tekstil ile Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ve Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında istihdam garantili mesleki eğitim protokolü imzalandı.

ETSO Yönetim Kurulu Salonu’nda düzenlenen imza protokolü törenine; ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, İŞKUR İl Müdürü Abdulkadir Mutlu, Yavuz Tekstil Genel Müdürü Alaattin Torunoğlu, ETSO Yönetim Kurulu Üyesi ve 2. OSB Müdürü Fırat Karakaya ile Yavuz Tekstil Fabrika Müdürü Murat Yurttaş katıldı.

Protokole imzaların atılmasının ardından konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, Erzurum’u tercih eden bütün yatırımcılara minnettar olduklarını ifade ederek, “Mesleki Eğitim Protokolü imzaladığımız firmamız şu anda 750 kişi ile üretimini sürdürüyor. Bu protokol kapsamında da aylık 50’şer kişilik gruplar eğitim alıp, işbaşı yapacak ve sürenin sonunda bu firmamızdaki istihdam sayısı 2000’e ulaşacak. Şehrimizin üretimine, istihdamına ve ihracatına değer katan her yatırımcının başımızın üstünde yeri var. ETSO olarak daima yanlarındayız. Onların işlerini kolaylaştırmak, önlerindeki engelleri kaldırmak için her zaman olduğu gibi bundan sonrada çaba göstermeye devam edeceğiz. İmzaladığımız eğitim protokolünün bütün taraflara hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Protokol kapsamında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde istihdam garantili mesleki eğitim kursları düzenlenecek. 1 Ocak tarihinden itibaren 2 yıl süreyle yürürlükte olacak protokolde meslek sahibi olmayan veya iş tecrübesi bulunmayan kişilerin teorik ve pratik eğitimler ile nitelikli işgücüne dönüştürülmesi ve işgücü piyasasına kazandırılması hedefleniyor.

Eğitimlerin sonunda kursiyerlerin en az yüzde 70’i, eğitim süresinin en az 3 katı süre kadar Yavuz Tekstil A.Ş. firması tarafından istihdam edilecek.

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • ömer dursun 18 Ocak 2023 21:59

  bayan alıp bedavaya çalıştırın sonrada istihdam yaptık diyin ne güzel iş. siz istanbullda çalışan bulmadığınız için erzuruma geldiniz akıllım.

 • Ahmet Gündoğdu 02 Ocak 2023 08:25

  Hayırlı olsun. Ne güzel iş adamlarının önünü açın maşallah

 • Vatandaş 02 Ocak 2023 00:36

  Ben şahsen kendim gittim bir bayan olarak hiç iyi karsılanmadım hiç nazik değiller insanı azarlıyorlar çok değişik bir ortam ise girmemle azar işitip cıkmam birdaka bile olmadı güzel bir ortam değil hemde 8 Mart Dünya kadınlar gününde

 • Erzurumlu 01 Ocak 2023 20:17

  Öncelik bir erkeklerin çalışıp para kazanmalarını sağlayıp sonra kadınlara fırsat verilmeli bence çünkü evin geçimini erkekler sağlıyor ben de bir kadınım ama öncelikle erkekler olmalı gerekirse bunun için imza toplansın

 • Osman Dolar 01 Ocak 2023 14:40

  Yatırım yapanlarında hertürlü kolaylığı sağlayanlarında emeğine sağlık. Erzurum yatırım üretim ve istihdam merkezi olması için hiçbir eksiği yoktur. Cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

 • Vatandaş 01 Ocak 2023 12:18

  Yanlış haber.

 • Memduh Erdem 31 Aralık 2022 23:28

  Allah hayırlı etsin,Ne mutlu doğu da böyle bir yatırım yapmayı düşünen, doğru karar veren iş adamları var...Yolu açık olsun.

 • Ferit Güleryüz 31 Aralık 2022 23:19

  Harika bir haber inşallah gerçektir

 • Vatandaş 31 Aralık 2022 21:35

  Iyi guzelde, bu fabrikalarda hep bayanlar çalışılıyor.Erkeğe imkan tanınmıyor.Erkek personele tecrübe şartı arıyorsunuz.Yani zaten bu memlekette yeni tekstil atılımı olmuş, ne tecrübesi.Siz bayanları alıp eğitim verip, istihdam sağlıyorsunuz.Exsen ayakkabıya başvurdum, flover tekstile başvurdum.2. Organizedeki 3f, elciwakiki ve yavuz tekstil hep bayan alımı oldu.Bu adil mi? Batıda böyle birşey yok kardeşim.