ERZURUM Haber Girişi : 30 Mayıs 2014 16:31

ERZURUM’DA “AİLEM” KONULU RESİM SERGİSİ

Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ailem” konulu resim sergisi açıldı. 
Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü’nce 12-18 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri kapsamında ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen “Ailem” konulu resim yarışmasında 40 öğrencinin anne, baba ve dedeleriyle birlikte yaptığı resimlerden sergi oluşturuldu. Ailem konulu resim sergisi özel bir alış veriş merkezinde vatandaşların beğenisine sunuldu. Çocuklarıyla beraber sergiyi gezmeye gelen vatandaşlar, aile konusunun küçük yaşta çocuklara öğretilmesinin çok önemli olduğunu ifade ederek böyle bir resim çalışmasını çok başarılı bulduklarını ifade ettiler. Aileye verilen önemi daha fazla arttırmak, sorumluluk alma, ekip çalışmasıyla başarabilme, eser ortaya çıkarma ve aileyi oluşturan bireylere sahip çıkmak adına düzenlenen resim yarışmasında Doğa Eymirli’nin yaptığı kuşlarla aileyi anlatan resmi birinci olurken, Hatice Sena Mutlu’nun kardeşlerinden yola çıkarak yaptığı aile resmi yarışmada ikinci oldu. Resim yarışması kapsamında öğrencilerin yaptığı bütün resimler kitap haline getirilecek.
Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne yeni atanan Sedat Abdulhakimoğulları,”Mayıs ayı itibariyle Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü görevine başladım. Bu göreve başladıktan sonra müdürlüğümüzün hedef kitlesi olan kadınlarımız, çocuklarımız yaşlılarımız, engellilerimizle alakalı olarak çalışmalarımıza başladık. Bu çerçevede yaptığımız ilk etkinlik aile haftası etkinlikleri kapsamında çocuklarımıza aileleriyle beraber bir resim çalışması başlattık.” dedi.
Öte yandan aile konulu resim yarışmasında bazı öğrenciler Soma’daki yaşanan felaketi aile ile birleştirip tuvallerine yansıttıkları gözlerden kaçmadı.