ASAYİŞ Haber Girişi : 11 Ekim 2023 10:22

Emniyet ceza yağdırdı

Emniyet ceza yağdırdı
Erzurum’da bir haftada sürücülere 2 milyon 960 bin TL ceza kesildi.

Erzurum Trafik Tescil ve Denetim Şubesi ekipleri tarafından bir haftalık denetimlerde sürücülere 2 Milyon 960 bin TL ceza kesildi.

2-9 Ekim tarihleri arasındaki bir haftalık denetim ve çalışmalarda; Erzurum’da 207 araç sürücüsüne koruyucu tertibat, emniyet kemeri ve kask kullanmamaktan, 382 araç sürücüsüne park yasağı kuralı ihlalinden, 647 araç sürücüsüne azami hız limitlerini aşmaktan, 16 araç sürücüsüne alkollü olarak araç kullanmaktan,10 araç sürücüsüne yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, 482 araç sürücüsüne kırmızı ışık kuralı ihlalinden,139 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu kullanmaktan, 148 araç sahibine muayenesiz aracı trafiğe çıkartmaktan, 15 araç sürücüsüne tehlikeli şerit ihlalinden, 29 araç sürücüsüne sürücü belgesiz olarak motorlu araç kullanmaktan ve 9 araç sürücüsüne abartı egzoz kullanmaktan ceza yazıldı.

Ayrıca 614 araç sürücüsüne, 2918 sayılı karayolları trafik kanununun diğer maddelerinden olmak üzere toplam; 2 bin 708 araca, 2.960.334,00 TL idari para cezası kesildi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • kerim tekin 17 Ekim 2023 14:15

    Denetim 1 gün değil hergün olmalı. özellikle mng civarında hergün aşırı trafikden bunalmış durumdayız. mng ön tarafı atıl duruyor burası niçin otopark yapılıp insanlara rahat huzurlu bir alışveriş sunulmuyor. ön taraf bomboş. Açılsın otopark hepimiz rahatlayalım polisde vatandaşıda belediyeside rahatlasın.

  • kerim tekin 11 Ekim 2023 10:32

    emniyet müdüründen ricamız özellikle akşam saatlerinde mng civarında trafik aşırı oluyor kafelerin önünde park yapma eskisi gibi paralel değilde yola dik şekilde olursa daha çok araç park edip girme çıkma kolaylaşacaktır. Özellikle muammer usta önünde çok derin kaldırım var çok geniş buraya park cebi 3 metre rahatlıkla açılabilir böylece tarfik sorunu engellenir. Akşamları özellikle mng önünden geçmek imkansız oluyor buraya acilen bir önlem alınması lazım. Ama bu sadece cezalarla olmaz sadece sürücüler hatalı değil mng avm önünde kaldırım yok kaldırım üzerine ticari taksiler yola park ediyorlar. yani kabahat burada var.