GÜNDEM Haber Girişi : 10 Haziran 2024 07:07

Emekliler seçime hazırlanıyor

Emekliler seçime hazırlanıyor
Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanlığında seçim heyecanı yaşanacak. 3 Temmuz tarihinde yapılması beklenen kongre öncesi başkan adaylığını açıklayan ilk isim Hikmet Ak oldu.

Erzurum'un en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye emekliler derneği Erzurum Şube başkanlığında seçim heyecanı yaşanmaya başlandı. 3 Temmuz tarihinde yapılması kararlaştırılan kongre öncesi başkan adaylığı için kolları sıvayan ilk isim Hikmet Ak oldu.

ARTIK SUSMA ZAMANI DEĞİL

Temmuz ayının ilk haftası gerçekleşecek olan seçim öncesi dernek başkanlığını aday olduğunu açıklayan Hikmet Ak, "Ülkemizde emeklilerimizin sorunlarını herkes biliyor. Erzurum'da da binlerce emekli kardeşimiz var. Maalesef emekli kardeşlerimiz geçmişten bugüne haklarının bir türlü alamıyor. İlimizde emeklileri temsil noktasında hizmet veren derneğimizde de yönetimin yetersiz olduğunu gördüğümüzden dolayı 3 temmuz tarihinde yapılacak olan kongrede başkan adayı olmaya karar verdik. Oluşturduğumuz güçlü bir yönetim ile emeklilerimizin haklarını savunmak için asla susmayacağız ve haykıracağız. Oturan değil çalışan ve üyelerin gurur duyacağı bir yönetim şekli ile hizmete talip oluyoruz. Projelerimiz ile emekli kardeşlerimizin yüzünü güldüreceğiz. Göstermelik değil gerçek manada hizmet için gece gündüz çalışmayı hedefledik. Artık emeklinin sesi Erzurum'dan çok daha net ve gür çıkacak. Emekliler dernek başkanlığına adaylığımız noktasında bizlere destek veren ve herkese çok teşekkür ediyorum. Adaylığımız hayırlara vesile olur inşallah" dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Erzurum sahipsiz şehir. 10 Haziran 2024 13:04

    Emekliler büyük bir kitle olarak Akp mezalimine karşı yerel seçimlerde biraz aklı başına geldi de hafif silkeledi.Ekonomi bunalımına daha fazla katlanamayan emekliler.Akp siyonizmine karşı dik durdu tayyip efendi 2024 yılını emekliler yılı ilan ederek işi alaya aldı.Emekliler sendikanın bir önemi yok bence emekliler futbol takımı tutar gibi parti tutmasalardı durum bu hale gelmeyecekti.Sultan Abdülhamid'in sözleriyle bitiriyorum Bizim millet iyidir güzeldir ancak bir kusuru var çabuk unutur.