GÜNDEM Haber Girişi : 10 Mart 2023 22:58

EBB’den park açıklaması

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Kuğulu Park ile ilgili sosyal medya paylaşımları ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi: "Ülkemizde yaşanan asrın felaketiyle birlikte 10 ilimizde 14 milyon vatandaşımız depremden büyük zarar görmüştür. Deprem bilinci konusunda üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan kurumumuz, 9 yılda 6500 riskli yapıyı yıkarak ülkemize örnek teşkil eden kentsel dönüşüm projelerine imza atmıştır. Bu konuda bilimsel çalışmalara da yönelen Büyükşehir Belediyemiz deprem gerçeğini birinci gündem maddesi olarak sürekli ele almaktadır. Kuzeydoğu Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunan ilimizde deprem gerçeğini sürekli gündeminde tutan Büyükşehir Belediyemiz olası bir deprem anında toplanma alanı olarak Miting, Etkinlik ve Toplanma Alanı projesini hayata geçirmiştir. Şehrimizde bir başka toplanma alanı olarak 1 yıl önce nüfus yoğunluğu baz alınarak Yenişehir semtimizdeki Kuğulu Park rekreasyon alanı belirlenmiştir. Toplamda 151 bin metrekare olan rekreasyon alanında yaklaşık yüzde 8'lik kadar bir alanda; Yenişehir üst yola cepheli 1 adet akaryakıt istasyonu, 1 adet 2 katlı ticari alan, Yenişehir alt yola cepheli 1 adet akaryakıt istasyonu ve 1 adet de ticari alan olmak üzere toplamda yaklaşık 13 bin metrekare parsel ihale edilmiştir. Bu alanlara eşdeğer rekreasyon alanı olarak Yıldızkent'te mülkiyeti Belediyemize ait 250 bin metrekare alan da imar planlarına işlenmiştir. Afet Acil Eylem Planları çerçevesinde inşa edilecek olan Afet Toplanma Alanı'nda konteyner ve çadır kentler için tüm alt ve üst yapı çalışmaları şimdiden inşa edilecektir. Deprem gerçeği konusunda gerekli tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışırken insan hayatı için gerekli tedbirleri almaya yönelik çalışmalarımızı siyasi ikballerine malzeme yapmaya çalışanları, yalan paylaşım yapanları, gerçek dışı söylemlerle haber yapanları şiddet kınıyoruz. Kurumumuzu sosyal medya ve asılsız haberler vasıtasıyla yıpratmaya çalışanlar hakkında yargı yoluna başvurulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Ali er 12 Mart 2023 15:22

  Kuyulu parka bina yapmak hele hele petrol istasyonları kurmak insani vicdani değildir. Orası onbinlerce insanın depremde hayatını kurtaracağı can damarıdır. Buraya kesinlikle dokunulmamalıdır. Bunun için bizden onay yok. Sayın sekmen lütfen bu hatayı yapıp isminizi kirletmeyin bırakın park olarak kaldın tüm Yenişehir ve yıldızken sakinleri olarak bunu rica ediyoruz

 • halis demir 12 Mart 2023 07:38

  yenişehir yıldızkentteki en büyük parka yapa yapa petrol istasyonumu yaptınız. ayıp resmen sizi kınıyorum. yer mi yoktu ki başka yere yapmayıp insanların bir rahat nefes aldığı yere hemen göz koydunuz. hem erzurumda onalraca belediye başkanı geldi hiçbir belediye başkanı ticaretle uğraşmadı hizmet demek ticaret demek değildir. lütfen parkımıza konulmayın. erzurum istemiyor.

 • halis demir 12 Mart 2023 00:04

  belediyelerden istediğimiz deprem toplanma alanlarını lütfen belirleyin ve buna göre hazırlıklı olun. vatandaş olarak erzurumda benzin alma sorunumuz yok aynı yerde arada 500 metre mesafe ile benzin istasyonu açmak ne demektir. niçin vatandaşın taleplerini dinlemiyorsunuz oy isterken vatandaşın ayagına gdip seçildikten sonra parkalrı bahçeleri işyerine dmönüştürmek ne kadar ayıp. yoncalığı nahvettiniz. 2 otobüs duragı için bile yer ayırmamışsınız. Sizi allaha havale diyorum. bu nasıl belediyecilik açtığınız bu 4. petroi istasyonu.

 • ömer dursun 11 Mart 2023 21:22

  kugulu parka 2 adet benzin istasyonu yapacağınıza niçin mülkyeti size ait olan 2500 m2 ye yapmıyorsunuz. alt ve üst yola cepheli benzin istasyonu yanında depremde çadır alanı olur mu böyle mantıksız iş olur mu ya akaryakıt depolarından çadırlara sızıntı olsa bunu da göz önüne alarak toplanma alanlarına benzin istasyonu konulmasından acilen vazgeçilmelidir. Önce insan güvenliği cam güvenliği. benzin istasyonunu da başka yere yapın veya yapmayın. belediye olarak akaryakıt işinden çıkın sadece hizmete odaklanın.