KÜLTÜR - SANAT Haber Girişi : 09 Mayıs 2024 07:26

Dostluk konseri mest etti

Dostluk konseri mest etti
Nahçıvan Devlet Flarmoni Orkestrası konseri dinleyenleri hem duygulandırdı, hem coşturdu.

Azerbaycan’ın ulusal lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 101. yılı anısına Erzurum’da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan Dostluk Konseri dinleyenleri hem duygulandırdı hem coşturdu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Devlet Flarmoni Orkestrası, Haydar Aliyev’in doğumunun 101. yılı münasebetiyle Erzurum’da bir konser verdi. İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen konsere ilgi oldukça fazla oldu. Programa; Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, 9'uncu Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guluyev, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Cebi Quliyev ve davetliler katıldı.

Yapılan konuşmalarda Türkiye-Azerbaycan arasındaki dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik vurgusu yapılarak bunun her anlamda geliştirilmesi ve pekiştirilmesi için gayret gösterilmesi gerektiği dile getirildi.

Konuşmaların ardından Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Devlet Flarmoni Orkestrası üyeleri hem Azerbaycan hem de Türkiye’den eserleri icra etti. Davetliler de zaman zaman sanatçıların eserlerine eşlik etti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.