SAĞLIK Haber Girişi : 17 Eylül 2022 08:28

Çomaklı: Hastanemiz bölgenin göz bebeği

Rektör Çomaklı, Tıp Fakültesi öğretim üyeleriyle bir araya geldi.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Doğu Anadolu’nun en büyük sağlık merkezlerinden biri olan Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde görev yapan Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleriyle bir araya geldi.

Araştırma Hastanesi konferans salonunda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Albayrak ve hastane Başhekimi Prof. Dr. Fuat Gündoğdu ile birlikte akademisyenlerle buluşan Rektör Çomaklı; tavsiye, talep ve önerilere yönelik fikir alışverişinde bulundu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARINDA İYİLEŞTİRME YAPILDI

Akademisyenlere Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan yönetmelik değişikliğinden bahseden Rektör Çomaklı, yükseköğretim kurumlarında döner sermaye gelirlerinden yapılacak ek ödemenin dağıtılmasında uygulanacak usul ve esaslara ilişkin yönetmelikte değişiklik yapıldığını belirterek, üniversitelerde görev yapan sağlık çalışanlarının görev yaptığı tesiste hizmete katkısı ve verimliliği göz önüne alınarak özlük haklarında iyileştirme yapıldığını söyledi.

“HASTANEMİZ BÖLGENİN GÖZ BEBEĞİ KONUMUNDA”

Bir yandan bölgesine ve çevre ülkelerden gelen vatandaşlara hizmet veren bir yandan da hekim adayı öğrenciler için eğitim merkezi olan Araştırma Hastanesinin girdi-çıktısıyla önemli bir ekonomik ekosisteme de sahip olduğunu aktaran ve bu sebeple üniversitede ve hastanede yapılan her işin uluslararası gözleme açık olduğunu ifade eden Çomaklı: “Yapılan çalışmalar ile özgünleşmek, millileşmek ve kendi değerlerimizi üretmek zorundayız. Millet olmanın tek bir değeri vardır, o da bir ve bütün olabilmeyi başarmaktır. Ancak bu sayede ülkelerin mutfakları olan üniversitelerden güzel çalışmalar çıkacaktır. Atatürk Üniversitesinin lokomotiflerinden biri olan sağlık alanında dünyada söz sahibi olmamız için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Sağlık alanında kullanılan son teknolojik aletleri temin ettiğimiz hastanemiz, bölgenin göz bebeği konumunda. Bundan sonra da gerekli hamleleri yaparak siz değerli mensuplarımızın da çabalarıyla bu hedefe doğru emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

Soru-cevap kısmıyla devam eden toplantı, iyi niyet temennilerinin ardından sona erdi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • halis demeir 19 Eylül 2022 12:32

    Her iki hastane de otopark sorunu var. özellikle araştırma hastanesinin tam karşısı tamamen bomboş ama bir otopark yapalım diye düşünen yok. sabahları araştırma hastanesi arkasındaki diyaliz sahası tıpkı mnibüs terminali gibi oluyor halbuki karşı alan otopark yapılsa bu minbüsler hatta agrı tur yolcu otobüsüleri orada park edecek ve trafik sorun olmayacak çünkü bir minübüs 2 araç yeri kaplıyor bir otobüs 10 araç yeri kaplıyor.

  • Emin bakırcı 18 Eylül 2022 02:56

    Hastaneye geldik ama aracımızı park edecek bir yer bulamadık defalarca tur attık ve 10larca kez atlatma yapılmış üzerinden atlamak zorunda kaldık bu Nadıl hastane nasıl bir iş anlamadım böbrekleriniz mahvoldu