ERZURUM Haber Girişi : 29 Mayıs 2017 12:02

Canlı hayvan pazarı Aziziye ilçesine taşınıyor

Erzurum'da merkez Kombina Caddesi üzerinde uzun yıllardır faaliyette olan canlı hayvan pazarı, Aziziye ilçesine taşınmak üzere kapatıldı.
Esnaf duruma tepki gösterirken herhangi olumsuz bir olay yaşanmaması için pazara çevik kuvvet polisleri sevk edildi.
Erzurum canlı hayvan pazarında sabah saatlerinde hareketli saatler yaşandı. Hayvan pazarına ilçelerden ve bölge illerden kamyonlarla büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını getiren satıcılar polis ve zabıta ekiplerinin engeline takıldı. Görevliler, canlı hayvan pazarının bugün itibariyle kentsel dönüşüm projesi kapsamında kapatıldığını söyleyerek yeni yerin Aziziye ilçesindeki alan olduğunu belirtti. Duruma tepki gösteren hayvan satıcıları bine yakın esnafın bu durumdan mağdur olduğunu öne sürdü.
Erzurum canlı hayvan pazarında bulunan ahırlardaki hayvanlar da polis ve zabıta ekiplerinin nezaretinde boşaltılarak kamyonlarla dışarı çıkartıldı.
Hancı, Besici ve Sütçüler Odası Başkanı Sebahattin Bingöl, herhangi bir komisyon kararı olmadan pazarın kapatıldığını öne sürerek duruma tepki gösterdi.
Bingöl, "Burayı kapatmak için İl Komisyon Kararı alınması lazım. O gün ben vali yardımcısının kendisine de söyledim bunu. İlla ki hayvan pazarını kapatmak için şu aşamada komisyon kararı alınması lazım ki bize, ticaret borsasına bir tebligat yapılması gerekiyor. Aziziye'nin 30 kilometre ilerisinde biri bir hayvan pazarı yapmış bizleri oraya zorla göndermeye çalışıyorlar" diye konuştu.(iha)
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.