ASAYİŞ Haber Girişi : 11 Mayıs 2024 10:15

Bir ayda 149 trafik kazası

Bir ayda 149 trafik kazası
Erzurum’da polis sorumluluk bölgesinde Nisan ayında 149 ölümlü-yaralamalı trafik kazası yaşandı.

Erzurum’da 2024 yılının ilk 4 aylık trafik istatistiklerine bakıldığında polis bölgesinde meydana gelen trafik kazalarında daha çok maddi hasarlar yaşandığı görülüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan aylık trafik istatistik bültenindeki ölü sayıları kaza yerindeki verileri ifade ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı Trafik İstatistik Verileri ’ne göre; Erzurum’da 2024 yılı Nisan ayı döneminde 149 ölümlü-yaralamalı kaza, 170 maddi hasarlı ve bu kazalarda 3 kişi öldü, 257 yaralı kayıtlara geçti.

2024 yılı 4 aylık dönemde ise 424 ölümlü-yaralamalı kaza, 774 maddi hasarlı ve bu kazalarda 5 kişi öldü, 728 yaralı oldu. Tarafların anlaşarak kendi aralarında tutanak tanzim ettiği maddi hasarlı trafik kaza sayıları dahil edilmiyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • ahmet şen 12 Mayıs 2024 15:31

    özellikle kurtderesinden gelen yol aşırı bozuk fen işleri yolunun bu kadar kötü olması çok ayıp. kurtderesi dadaşkent yolu hem dar ve hemde aşırı bozuk acilen asfaltlanması lazım. böyle yol mu olur inanın köy yolları bundan kat kat iyidir. ayrıca avm civarı tarfik tıkanıyor özellikle hemzemin geçidi ölümle burun burunayız bir tren gelse ışıklarda e az 5 aracı biçer. buradakihemzemin geçidin yr altına alınması zorunluluktur. ahmet küçükler ola ahirette gün yüzü gülmesin mis gibi terminali avm ye peşkes çekti gitti ovayı mahvetti. çoluk çocucgundan çıksın. Allah cezasını versin şimdiki bu trafik sıkışıklığının tek sebebi ahmet küçüklerdir.

  • Ali er 12 Mayıs 2024 08:28

    Özellikle Mng avm kavşağında hergün kaza oluyor. Mng avm yolu tam 70 senelik bir yol ve artık bu yükü kaldırmıyor. Binaların geri çekilip yolun genişletilmesi gerek taa meteroloji binasına kadar. Başka yolu yok. Veya Mng avm Nin daha uygun bir şeye taşınması lazım. Artık bu yol bu yükü kaldırmıyor ve denetim yok bir radar koyun bir ehliyet ruhsat denetimi yapılmalıdır. Üstelik yola park ediliyor 2 sıra otobüsler yolcu almak için tam yol üstünde duruyor 3 şerit kapanmış oluyor. Yola park cezası niçin uygulanmıyor.