SPOR Haber Girişi : 02 Haziran 2021 07:13

Başkan Sekmen tüm desteğini çekti

BB Erzurumspor Onursal Başkanı Mehmet Sekmen, “Hevesli arkadaşlar gelip bu görevi üstlenebilirler. Büyükşehir Belediyesi unvanı artık Erzurumspor’un isminde olmayacak” dedi.

BB Erzurumspor’un Onursal Başkanı ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen takım küme düştükten sonra ‘elini çek’ diye yapılan eleştiriler sonrası artık Erzurumspor’a destek vermeyeceğini hevesli olan kişilerin görevi üstlenebileceğini söyledi. Ayrıca Sekmen, Erzurumspor’un isminde artık Büyükşehir Belediye unvanının da olmayacağını açıkladı.

Süper Lig’i 40 puanla 18.sırada tamamlayarak küme düşen BB Erzurumspor’da sular durulmuyor. Takımın en büyük destekçisi olarak bilinen Onursal Başkan ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen takım küme düştüğü günden berri sosyal medya hesaplarından ‘takımdan elini çek’ diye sertçe eleştiriliyordu.

“ARTIK YETER, HEVESLİ OLANLAR İSTEDİĞİ GÖREVİ ÜSTLENEBİLİR”

Eleştirilere karşı İHA’ya açıklamalarda bulunan Sekmen, artık Erzurumspor’a destek vermeyeceklerini ve isteyen kişilerin istediği görevi üstlenebileceğini ifade ederek, “7 yıldır Erzurumspor’a büyük destekler verdik fakat bu sezon yaşananlar şunu gösteriyor ki, biz sanki destek vermeye mecburuz. Birileri eleştirmeye başladı ben de artık yeter dedim. Geçen yıl biz üst yapıyla değil altyapıyla uğraşacağız demiştik. Şimdi altyapıyı da serbest bırakıyorum. Benim şu anda takımda yetkim yok, ilgi duyan arkadaşlar gelsinler üstlensinler. Güzel imkanlar sunsunlar bakalım kim neler yapacak. Bu kulübe yapmış olduğumuz manevi ve fiziki desteklerin ne kadar olduğunu göreceğiz. İnsanlar elindeki nimetin değerini bilmezler. Ne kadar hizmet sunduğumuzun farkında değiller. Yıllarca bu takım amatörde oynamış veya 3. Lig'de mücadele etmiş. 20 yıl hasret çekmişler biz peş peşe o ligden Süper Lig'e taşıdık bu takımı. 1. Lig bile başarı bu takım bir zamanlar mahalle takımlarıyla maç yapıyordu. Hevesli arkadaşlar gelip üstlensinler neler yapacaklar hep birlikte görelim” dedi.

“ERZURUMSPOR’DAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İBARESİNİ ÇIKARTACAĞIZ”

Ayrıca Sekmen, artık Erzurumspor’un isminde Büyükşehir Belediyesi unvanınında olmayacağını kaydederek, “Erzurumspor’dan Büyükşehir Belediyesi ibaresini çıkartacağız. Artık bu unvanın olmamasının daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Kongre kararını da şu anki yöneticilerin değerlendirmelerinin daha doğru olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • kerim tekin 08 Haziran 2021 19:15

    erzurum spor özüne döner, sekmenle veya büyüksehir ilealakalı değil, yapılan işler sporun ruhuna aykırıdır. sadece erzurum değil tüm belediyeler spordan elini çekmelidir, her takımda yabancı sayısı en fazla 3 düşürlmeldir. spor bu sekilde gelişir yoksa ver parayı al 12 tane yabancı futbolcu bu spor olmaz olsa olsa para yarıştırma sidik yarıştırma olur.

  • Dadaş 04 Haziran 2021 23:35

    Sekmen olayı öyle bir anlatıyor ki sanki paraları cebinde vermiş gibi. Olan şu Erzurum'un parası Erzurum'un takımına harcanıyor. Desteği çeksen kaç yazar çekmesen kaç yazar zaten yarın öbür gün başkanlık süren dolunca gideceksin. Sen gidince takım yokmu olacak? Sadece kulübe yardımı değil bir güzellik yap belediye başkanlığı ni da bırak ve git.

  • Yavuz GÜNEYİ 03 Haziran 2021 00:47

    Başkan Sekmen e hakaret edenler, küme düşmenin sebebi görenler, bu takım için hicbir katkısı olmayanlar (memleket hainleri), 3.ligden super lige nasıl çıkıldığını unuttunuz işi siyasete cektiniz, en başta İP liler şimdi görelim boyunuzu sokaklarda takım için para dilenirsiniz. Şimdi alin takımı başınıza çalın . BU DÜPEDÜZ HAİNLİKTİR, Zaten tek basarili olduğunuz marifetiniz budur.