SİYASET Haber Girişi : 15 Eylül 2022 06:55

Aydemir: Ahilik ilkeleri kırmızı çizgimizdir

Aydemir: Ahilik ilkeleri kırmızı çizgimizdir

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘“Ahilik İslam Dininin naslarına ölümüne dikkat, Türk töre ve milli disiplinine koşulsuz itaat, yalnız ve yalnız Hakk’a taatin vurgusu; milli haysiyet ve vakarın bir hayat felsefesi ve disiplin intizamında şahsi ve toplumsal duruşta sergilenmesidir.’ dedi.

AYDEMİR’DEN KARDEŞLİK AHDİ VURGUSU

Milletvekili Aydemir, ‘Ahilik Büyük Milletimize ait yüksek bir terbiye, eşsiz bir edep, emsalsiz bir duruşun ifadesi; Yüce Milletimizi tarif eden değerler manzumesi; muazzez ecdadın asırlara yürüyüşlerine ufuk teşkil eden milli ve manevi temeller hassasiyeti; nefsi mukaddesata adamak kararlılığı; milli dirlik ve birliğe bağlılık ifadesi, kardeşlik ahdidir. ‘ tanımını paylaştı

AHİLİK HAKKA TAPAN MİLLETİMİZİN YÜKSEK TERBİYESİDİR

Milletvekili Aydemir, ‘İnsanı eşrefi mahlukat bilmek rikkati, yalnız hakka kul olmak idrakidir. Nefsi için istmediğini başkası için de talep etmeyen, enaniyete taviz vermeyen, yaşamını doğruluk, iyilik ekseninde devamı öngören, vahdet ve tevhide sadakatin kaydıdır.’ hatırlatmasında bulundu

ALPEREN GAÇİ DERVİŞLERE RAHMET

Milletvekili Aydemir, ‘Ahilik, Alp ve Erenliğin Alperenlik halinde terkibi, İslam edep, iffet ve terbiyesinin Bacıyanı Rum kaydında teşkili, mukaddesat yol ve uğrunda gaza ve şehadet kararlılığının Gaziyan-ı Rum kaydında takdimidir. ‘ dedi.

MİLLİ ASALETİMİZ VE TEBRİK

Milletvekili Aydemir, ‘Türk Milletinin asalet ve farklılığını kaydeden, O’nu asırlara hükümran kılan, tüm kırmızıçizgisini Kuran-ı Kerim’in oluşturduğu Ahilik terbiyesini tesis eden Ahmet Yesevi Hazretlerinden Ahi Evran’a, Hacı Bektaş-ı Veliden Hacı Bayram Veli’ye muhteşem ecdadımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, onların çizdiği ufuktan ayrılmama kararlılığımızı belirtiyor, tüm esnafımızın Ahilik kararlılığı ve Ahilik Haftasını kutluyoruz.’

AYDEMİR’DEN MÜKELLEF ODAKLI SAHA BULUŞMASI

Sahada yaz dönemi çalışmalarını devam ettiren AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, kamu buluşmaları 4’üncü etabında Erzurum Vergi İdaresi Başkanlığı ve Vergi Dairelerini ziyaret etti. Yöneticilerle bir araya gelen Milletvekili Aydemir, kurumlarda işlem yaptıran faal vergi mükellefleriyle görüşerek, iktisadi beklenti ve talepleri aldı, kurumsal kayıtta vatandaş memnuniyetini değerlendirdi.

Milletvekili Aydemir, Mükellefler kaydında ülke ekonomisindeki gelişmeler, küresel tedarik zincirindeki kırılganlık, enerji krizi odağındaki sorunlar hakkında istişarelerde bulundu, yorumları tespit etti.

MÜKELLEFLERİN VERDİĞİ MESAJ

Milletvekili Aydemir, mükelleflerin; Türkiye’ye özgü bir vergi disiplininin tesis edilmesi, ilgili kurumların çağdaş düzeyde teknoloji ile donanımıyla birlikte işlemlerde sağlanan kolaylıklar, bürokrasi ve mükellef arasındaki işlem köprüsündeki sağlamlık, vergi ödemelerinde gerçekleştirilen sadelik ve bu sahada hayata geçirilen uygulama ve reformun memnuniyet ile karşılandığını, Erzurum’daki mükelleflerin bu odakta da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarlıklarını bildirdiklerini söyledi.

KURUMSAL DÜZEYLİ SAHA ÇALIŞMASI

Kurumsal düzeyde gerçekleştirdiği kamu buluşmasında mükelleflerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan tarihi konut yaklaşım ve reformunu şükranla karşıladıklarını belirten Milletvekili Aydemir, ‘Sahada vatandaşın ülkenin geleceğine dair net bir mesajı var. Bu mesaj; ‘Abide liderimiz Erdoğan’ın devlet ve millet için belirlediği ufuk çizgisi dünyanın gıpta ettiği yüksek bir seviyedir’ vurgusudur. ‘ dedi.

ERZURUM VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

Sahada vergi mükelleflerinin nabzını tutan Milletvekili Aydemir, Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Selahattin Atabek ve personelle görüş alışverişinde bulundu. AK Parti İl Teşkilatı Başkan Yardımcısı Hakan Yakut’un da katıldığı görüşmelerde, AK Partiyle hayata geçen vergi disiplini, kurumlarda tesis edilen teknolojik altyapı ele alındı.

KAZIM KARABEKİR VERGİ DAİRESİ İSTİŞARESİ

Milletvekili Aydemir ve Yakut daha sonra Kazım Karabekir Vergi Dairesini ziyaret etti. Daire Müdürü Hamit Demiröz, yöneticiler ve kurum çalışanlarıyla bir araya gelen Milletvekili Aydemir, kurum çalışma takvim ve vizyonu hakkında bilgi aldı, kurumda işlem yaptıran mükellefleri dinleyerek, öngörü ve tespitlerini değerlendirdi.

AZİZİYE VERGİ DAİRESİ BULUŞMASI

Vergi daireleri ziyaretinin son etabında Aziziye Vergi Dairesi buluşmasını gerçekleştiren Milletvekili Aydemir, Daire Müdürü Taner Bay tarafından kurum çalışmaları hakkında bilgilendirildi. Aziziye Vergi Dairesi çalışanlarını ofislerinde birebir ziyaret eden Aydemir, başarı dileklerini paylaştı. Kurumda bulunan mükelleflerle sohbet etme fırsatı bulan Milletvekili Aydemir, vergi işlemleri odağında beklentileri sorguladı, iktisadi ve sosyal gelişmeler düzleminde beklentileri tespit etti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.