EKONOMİ Haber Girişi : 03 Temmuz 2024 06:51

Asteksan ile BAE arasında savunma sanayi işbirliği

Asteksan ile BAE arasında savunma sanayi işbirliği
Asteksan ile Birleşik Arap emirlikler (BAE) arasında savunma sanayii iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

BAE Tedarik Kuruluşu BAE’li şirket yöneticilerinin Asteksan arasında iki mutabakat muhtırası imzalandı. 2023-2025 yılları arasında 15 milyon dolarlık bir anlaşma imzalanırken, ilk verilerin Eylül ayında gerçekleşeceği bildirildi.

Asteksan ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında yoğunlaşan savunma sanayii iş birliği ilişkilerinin devamı olarak iki ülke devlet yetkilileri ve iki ülke şirketleri Ankara’da bir araya geldi.

Askteksan adına projenin sorunsuz uygulanması ve satış sonrası hizmetlerin sunulması için en etkin şekilde işbirliği yapmayı taahhüt eden Emre Aksakallı, BAE kurumları, düzenleyiciler ve yerel endüstri ile de gerekli adımları koordine ettiklerini belirtti.

Aksakallı, “2021 yılından itibaren öğrencilerim ile gerçekleştirdiğim bu hayal, şuan büyük projelere imza atıyor, maddi getirisi tartışılamaz, ama manevi mutluluğu hiçbir şeye değişilmez.” dedi.

Bu projenin, Asteksan için sadece bir iş fırsatı değil, aynı zamanda ülke çıkarları doğrultusunda gelecek vadeden fırsatların bir dayanağı olduğuna dikkati çeken Aksakallı, projenin devamı için de Erzurum’da yapılacak olan fabrika ile Sinop’tan ve Mersin’den yurt dışına ihraç için hazırlıklarının olduğunu sözlerine ekledi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.