SPOR Haber Girişi : 23 Aralık 2015 16:50

ANALİG MASA TENİSİNDE ERZURUM İKİNCİ

Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ANALİG Masa Tenisi Grup Müsabakaları'nda Erzurum ikinci oldu.
Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ANALİG Masa Tenisi Grup Müsabakaları'nda Erzurum ikinci oldu. 
18-20 Aralık 2015 tarihleri arasında, Rize Güneysu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa tenisi müsabakaları sona erdi. 18 ilin katıldığı grup müsabakalarında Erzurum erkek masa tenisi takımı grup ikincisi olarak çeyrek finallere çıkma hakkını elde etti. Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) masa tenisi müsabakalarında Antrenörler Mahmut Çağlayan ve Vedat Küçükoğlu nezaretinde başarılı bir performans gösteren Erzurum erkek masa tenisi takımı grup ikincisi olurken, kızlar grup üçüncüsü oldu.
MÜSABAKALAR SEKİZ İL MERKEZİNDE YAPILDI
Erzurum GHSİM Masa Tenisi Antrenörleri Mahmut Çğlayan ve Vedat Küçükoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, amacı ile düzenlenen ANALİG'in illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması amacını taşıdığını belirttiler. İki genç antrenör, " Ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması amacıyla oluşturulan ANALİG masa tenisi müsabakaları 18-20 Aralık 2015 tarihleri arasında Ev sahipliği yapan iller İstanbul, Uşak, Karaman, Kayseri, Samsun, Rize, Şanlıurfa, Van. 8 il merkezinde yapıldı" dedi. Rize'de yapılan müsabakalarda Erzurum adına dereceye giren erkek takım sporcuları 2.Etaba katılma hakkı kazandılar. Erkek takımı, Muhammed Taha Güney, Muhsin Eren Güney, Yavuz Selim Bayrakçı, Semih Kurt ve Muhammet Latif Aktaş'tan oluştu. Kız takımında ise Dilara Topaloğlu, Nisanur Durgun, Burcu Durmaz ve İlknur Topaloğlu yer aldı.
Etiketler : tenis
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.