ÇEVRE Haber Girişi : 16 Haziran 2022 06:52

Allahu Ekber Dağları’nda görsel şölen

Sık sık yağan yağmurlar sonrası Şenkaya’nın Allahuekber dağı bin bir çeşit çiçeklerle süslendi.

Adeta renk cümbüşünün yaşandığı Allahuekber dağları doğa fotoğrafçılarının dikkatini çekiyor.

Allahuekber dağının zirvesinde kar ve sis kaplarken etekleri papatya tarlası gibi. Rengarenk çiçek florası olan Allahuekber dağını doğa fotoğrafçıları bol bol fotoğrafladılar.

Şenkaya sakinlerinden Tahir Taylan Önder, “Bugün ilçemize gelen doğa fotoğrafçıları ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini resimlediler. İlkbaharın gelmesi ile birlikte doğa güzellikleri ve tarihi kültür bakımından çok zengin bir yapıya sahiptir ilçemiz şuan Haziran ayında dağlarımızda çok güzel çiçekler açtı ormanlık alanlarımızın yeşilliği ilçemizin doğa güzelliği görülmeye değer bir vaziyettedir buradan bütün doğa fotoğrafçılarını ilçemize davet ediyoruz” dedi.

Şenkaya ilçe sakinlerinden Ayhan Ögün, “Bugün ilçemizi tanıtmak için gelen doğa fotoğrafçılarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Doğa fotoğrafçısı Ahmet Polat, “Bugün Şenkaya’dayız. Sabah Allahuekber dağlarına çıktık. Dağların eteklerinde bir çok çiçek çeşidi var florası çok zengin Arıcılık çok daha geliştirile bilir burada ormanları ve doğası mükemmel bir yer bütün doğa fotoğrafçıları burayı değerlendirilebilir” diye konuştu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.