ERZURUM Haber Girişi : 06 Mart 2017 00:24

Akgüloğlu: Çok karizmatik bir mesleğimiz var

Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası tarafından önceki gün hizmet binasında muhasebeciler ve milletvekillerinin katılımı ile pasta kesimi gerçekleştirildi.
Pasta kesimine Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte oda üyeleri katıldı. Pasta kesiminde birlik beraberlik mesajları verilerek sorunların çözümünde ivedilikle hareket edilme mesajı verildi. Bu yıl 27. si düzenlenen etkinliklerde muhasebecilik mesleğinin öneminin bir kez daha anlaşıldığına dikkat çeken Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, muhasebecilerin sorunlarının çözümü için ilgililerin duyarlılığına işaret etti. Akgüloğlu, meslektaşların yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılacağı, kurum ve kuruluşların camianın sorunlarına daha da duyarlı olacağı bir yıl olması dileklerinde bulundu. 
Başta Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşa vergi ve sosyal güvenlik bildirimleri ve diğer mali bildirimler ile ilgili veri akışı, beyanların tanzimi ve gönderimi meslek mensupları tarafından yapıldığını dile getiren SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu, Ayrıca TÜİK, BDDK, SPK, EPDK ve Hazine Müsteşarlığı gibi, ekonomideki diğer düzenleyici ve denetleyici kamu kurumları da meslek mensuplarımızdan hizmet almakta olduğunu hatırlattı. Sistemin başarılı çalışmasında kamu görevlilerinin olduğu kadar meslektaşlarımızın payının en üst seviyelerde olduğu bütün kamuoyunca bilinmek olduğunu söyleyen Akgüloğlu, " Meslektaşlarımızın yaptıkları görevler, kamu maliyesine ve ekonominin gelişimine önemli katkı ve enformasyon sunmaktadır. Odalarımız kamu yararına, sürekli yüksek kalitede hizmet sağlayan standartlarla, muhasebe ve denetim mesleğinin dünyadaki gelişmelere paralel olarak ilerletilmesi ve geliştirilmesi için çalışmakta, gerek stajyerlerimizin ve meslek mensuplarımızın eğitimi noktasında, gerekse mesleğin uygulanmasına yönelik üzerine düşen sorunların çözümü konusunda büyük bir özveri ile çalışmaktadır. İşletmelerin muhasebe ve denetim sistemini gerçekleştiren, devletin vergi gelirlerinin arttırılmasına katkı sunan ve devlet kurumlarının işleyişine yardımcı olan muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleği, önemli sorunlar içerisinde bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Etiketler : muhasebe
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.