EĞİTİM Haber Girişi : 25 Kasım 2016 10:17

280 Öğrenciye ihtiyaç ve kitap yardımı yaptılar

280 Öğrenciye ihtiyaç ve kitap yardımı yaptılar
İstanbul'da başlattıkları ''Bir Çocuk Bin Umut'' Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Pasinler ilçesi Epsemce Köyü, Köprüköy İlçesi Eğirmez Köyü, Horasan ilçesi Kemerli Köyü, Karayazı ilçesi Hacı Bayram Köyü'nde öğrenim gören 280 öğrenciyi kitap ve giyecek yardımı yaparak umut sevgisi dağıttı.
'Bir Çocuk Bin Umut' Sosyal Sorumluluk Projesi'nin gönüllü mimarları Avukat Burcuhan Yıldıran, Avukat Ezgi Feride Bayındır, Muhammet Ali Kuroğlu ve Avukat Oktay Gözen'den oluşan gönüllü ekibi, 2014 yılında Türkiye'nin 81 ilindeki farklı köylere yardım götürmeyi amaçlayarak başladı.
"Bir Çocuk Bin Umut" Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Erzurum'un çeşitli ilçe ve köylerinde yer alan ihtiyaç sahibi 280 öğrenciye bot, mont ve kitap yardımı yaptı. 'Bir Çocuk Bin Umut' Sosyal Sorumluluk Proje Ekinin Gönüllü Yardımseverlerinden Avukat Burcuhan Yıldıran, Avukat Ezgi Feride Bayındır, Muhammet Ali Kuroğlu ve Avukat Oktay Gözen,' Güzel ülkemizin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza, söz konusu ile ve ilçeye bizzat gitmeye çalışarak bot, mont, kırtasiye ve kitap yardımı ulaştırmaktayız. 2014 yılında başladığımız ve Umut Yolculuğu adını verdiğimiz çalışmalarımız kapsamında Van, Artvin, Konya'ya ulaşmayı başardık. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı Erzurum'da da 280 yavrumuza kitap, kırtasiye ve giyim yardımı yapmaktan büyük mutluluk ve onur duyduk. Bu sayı diğer ilerle birlikte 630'u geçmiş bulunmaktadır. Tek hedefimiz var binlerce çocuğumuzun sevindirilmesini hedefliyoruz' diye konuştu.
Pasinler İlçesi Milli Eğitim Müdürü Kenan Kara, öğrencilere yardımda bulunan Bir Çocuk Bin Umut Proje Ekibinin değerli yöneticilerine eğitime ve öğrencilere yaptıkları katkı ve desteklerden dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti. İlçe Milli Müdürü Kara,' İlk başta 20 destekçisi ile başlayan Bir Çocuk Bin Umut sosyal sorumluluk projesi bugün itibariyle 150 destekçiyi geçmiş bulunmaktadır. Köy okullarında zor şartlarda eğitim ve öğretimini sürdüren çocuklara yönelik olarak farkındalığın arttırılmasının ve tüm çocukların daha eşit imkânlarda eğitim ve öğretimlerini sürdürmelerinin en büyük hedefleri olduğun altını çizen Bir Çocuk Bin Umut Sosyal Sorumluluk Proje ekibine teşekkür ediyoruz.' diye konuştu.


Etiketler : yardım
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.